Pokaz Roberta Kupisza - KRIVAN - przyciągnął wiele zaprzyjaźnionych z projektantem gwiazd. Są one też wielkimi fanami jego streetowej marki. W Soho Factory (mimo wyjątkowo niekorzystnej pogody!) pojawili się m.in. Monika Olejnik (od lat nie opuściła żadnego pokazu Kupisz), Ada Fijał, Marcelina Zawadzka, a także blogerki Macademian Girl i Maffashion, zjawili się nawet rzadko widywani na eventach Agnieszka Grochowska i Michał Żurawski, zwycięzca show Azja Express. Michałowi na pokazie Kupisza towarzyszyła żona - Roma Gąsiorowska. Niespodzianką była obecność Piotra Rubikaz dwiema uroczymi córeczkami, a także dawno niewidzianej Joanny Przetakiewicz, właścicielki marki La Mania.

Na wybiegu u Roberta Kupisza dostrzegliśmy m.in. Patryka Grudowicza, zwycięzcę show Top Model.

Przy tworzeniu swojej nowej kolekcji na sezon zima 2016/17 Robert Kupisz inspirował się tradycją mieszkańców Podhala, strojami pasjonatów sportów zimowych i majestatycznym pięknem gór.

Pomysł na powstanie kolekcji zrodził się w mojej głowie podczas zeszłorocznej wizyty w Kościelisku. Miałem tam okazję poznać mieszkańców regionu i ich tradycje, lokalną sztukę i muzykę. W góralach zachwyciła mnie autentyczność, siła charakteru, przywiązanie i miłość do miejsca, w którym żyją. Gdy jestem w górach, to czuję dominację przyrody nad człowiekiem. Tatry sprawiają, że odnoszę wrażenie, jakbym był w gotyckiej świątyni. Przerażają mnie, ale jednocześnie fascynują - powiedział Kupisz.

W kolekcji KRIVAN Roberta Kupisza dominują pastele, róże i błękity, które idealnie komponują się ze stonowaną szarością i śnieżną bielą. Charakterystycznym elementem wielu ubrań jest stworzona specjalnie na potrzeby pokazu interpretacja tradycyjnej podhalańskiej parzenicy - występuje ona zarówno jako nadruk, jak i haft na płaszczach, koszulach, długich spódnicach i t-shirtach.

Finał pokazu Roberta Kupisza KRIVAN obejrzycie na naszym Instagramie>>

Jak czytamy w informacji prasowej, oprócz najczęściej używanych przez Kupisza bawełny, etaminy czy wiskozy, wśród materiałów w nowej kolekcji pojawiają się także sztuczne futra łączone z dżinsem w długich szykownych płaszczach i krótkich dopasowanych kożuchach. Mocnym elementem kolekcji są na nowo interpretowane stroje sportowe, nawiązujące do tych noszonych przez deskarzy, narciarzy czy hokeistów. Dodajmy, że głównym partnerem pokazu nowej kolekcji Roberta Kupisza była australijska marka MUK Haircare, lider na rynku australijskim w zakresie sprzedaży produktów do pielęgnacji włosów w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Pamiętacie, że Kupisz zanim został projektantem był fryzjerem i stylistą fryzur?

Jak zwykle w przypadku pokazu kolekcji Roberta Kupisza dress code był bardzo luźny. A więc gwiazdy wystąpiły i w eleganckich stylizacjach, i w casualowych, jak i w bardzo oryginalnych. Nam szczególnie do gustu przypadły stylizacje Natalii Siwiec, Anety Kręglickiej i Kariny Kunkiewicz. A Wam?

Zobaczcie zdjęcia gwiazd na pokazie Roberta Kupisza w naszej GALERII