Gorączka świąteczna po woli sięga zenitu. W pogoni za oryginalnym prezentem często popełniamy pomyłki, które mogą być bardzo przykre w skutkach. Do takich nieprzemyślanych prezentów na pewno należą zwierzęta. O tym aby nie kupować zwierząt w gwiazdkowym prezencie, postanowiły przypomnieć gwiazdy. W tym celu powstała właśnie akcja społeczna uświadamiająca, iż nie należy kupować żywych zwierząt w formie prezentu gwiazdkowego "ZWIERZĘ TO NIE PREZENT ".

„Zwierzę to odpowiedzialność, zwierzę to pewne zobowiązanie, które trzeba wziąć na siebie świadomie. Bo to nie jest tak, że tylko możemy od tego zwierzęcia coś brać, czyli oznaki jego przyjaźni i miłości, ale musimy mu od siebie też coś dać. Więc przed zakupem koniecznie trzeba pomyśleć o tym, czy możemy się w to zwierzę zaangażować i czy na pewno mamy co mu dać.”- powiedziała tancerka,  Agnieszka Kaczorowska.

Chętnych do przyłączenia się do tej szczytnej inicjatywy nie brakowało. Na planie spotkaliśmy Agnieszkę Kaczorowską, Anetę Zając, Annę Janik, Sylwię Arnesen, Urszulę Dębską, Kalinę Hlimi-Pawlukiewicz, Rafała Mohra, Michała Koterskiego, Patryka Pniewskiego oraz Tomasza Barańskiego. Pomysłodawcą oraz organizatorem całego przedsięwzięcia jest reżyser Rafał Samborski, mocno zaangażowany w działania mające na celu dobro zwierząt.

Klip akcji „Zwierzę to nie prezent” już wkrótce do obejrzenia w Internecie.