Alicia Keys, Lady Gaga, Justin Timberlake, Kim Kardashian, Katie Holmes i wiele innych gwiazd umrze, po to, żebyście mogli wykupić ich życie. Tak szokującą wiadomość umieściła na swojej stronie organizacja „Keep A Child Alive”. Stowarzyszenie wspierane przez Alicię Keys jest znane z mocnych w wymowie kampanii reklamowych i nie ustaje w poszukiwaniu środków dotarcia do opinii publicznej. Tym razem, zaproponowano ewentualnym darczyńcom wykupienie „wirtualnego” życia gwiazd.

Pierwszego grudnia zniknęły konta Twitter i profile na Facebooku takich gwiazd jak Ushera, Sereny Williams i innych piosenkarzy czy aktorek. The Digital Life Sacrifie ogłosi śmierć kilkudziesięciu wirtualnych istnień. Gwiazdy pojawią się z powrotem w sieci, kiedy zostanie zebrana kwota miliona dolarów.

Piosenkarka i żona producenta muzycznego Switta Beaza, jest bardzo zaangażowana w działalność stowarzyszenia. W wywiadzie dla New York Times powiedziała o nowym projekcie „Warto jest zaszokować publiczność po to, żeby przekazać istotną formację, żeby ją obudzić. Przyznaję, że to dosyć brutalna metoda poruszania tematu, ale mam nadzieję, że to spowoduje, że ludzie zwrócą uwagę na problem dzieci zarażonych AIDS.”

Zniknięcie gwiazd z sieci, związane z decyzją o uczestnictwie gwiazd w tej kampanii może wywołać niezadowolenie fanów. Mając na uwadze fakt, iż Lady Gaga jest obiektem uwagi 7 215 000 śledzących jej każdy krok wielbicieli za pośrednictwem Twittera, nie dziwi rezultat akcji zakładany przez stowarzyszenie. W prawdziwym życiu, poczynania gwiazd będą na pewno relacjonowane przez pozostałe media.