H&M Conscious Exclusive to cykliczna kolekcja jakości premium, która łączy kluczowe trendy każdego sezonu i jest dowodem na rosnące możliwości innowacji technologicznych oraz mody przyjaznej dla środowiska. W tym sezonie oprócz poliestru z recyklingu, bawełny organicznej, lnu organicznego, lyocellu TENCEL™, plastiku z recyklingu, szkła z recyklingu oraz srebra z recyklingu, w kolekcji H&M Conscious Exclusive debiutują nowe materiały: Piñatex®, pianka BLOOM™ oraz Orange Fiber®. Kolekcja trafi do sprzedaży już 11 kwietnia i będzie dostępna w wybranych sklepach H&M oraz na hm.com.

Kolekcja H&M Conscious Exclusive 2019

W kolekcji H&M Conscious Exclusive debiutują nowe, przyjazne dla środowiska materiały. W tym sezonie nowościami są Piñatex® – naturalny materiał będący alternatywą dla skóry, wytwarzany z włókien celulozy z liści ananasów, BLOOM™ –  elastyczna pianka z biomasy z alg, oraz Orange Fiber® – jedwabista tkanina ze skórek cytrusów pozostałych po produkcji soków.

Kolekcja nawiązuje do piękna natury, które staraliśmy się wyrazić we wzorach, zwiewnych fasonach, palecie kolorów i detalach. Przedstawiamy nowe, ekologiczne materiały pochodzenia roślinnego – uszyliśmy z nich wytrzymałą, piękną i modną odzież, która robi wrażenie, a przy tym może być noszona na co dzień” – mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor z H&M.

Kolekcja Conscious Exclusive łączy w sobie styl glamour z technologicznymi innowacjami, a nowości z kolekcji można nosić zarówno na specjalne okazje, jak i każdego dnia. Kolekcja została zainspirowana pięknem otaczającej nas natury oraz wpływem przyrody na nasze samopoczucie. W palecie kolorów dominują lawenda, piaskowe odcienie, morski błękit, ciemny turkus i koralowy róż oraz czerń, złoto i srebro.

Najjaśniejszymi gwiazdami kolekcji są efektowna marynarka z lśniącej, srebrzystej mieszanki Piñatex® i kolorowego żakardu, oraz romantyczny, odsłaniający ramiona top o gorsetowym fasonie, uszyty z Orange Fiber®. Uwagę przyciąga też tunikowa sukienka we wzór przywodzący na myśl pustynię.

Zobacz zdjęcia z kolekcji H&M Conscious Exclusive 2019 w galerii --->