H&M i Giambattista Valli stworzą wspólną kolekcję! Szwedzka sieciówka kontynuuje cykl współprac z najbardziej znanymi projektami mody na świecie, a następna kolekcja zostanie zaprojektowana przez ulubionego designera Rihanny. Chociaż oficjalną wiadomość H&M ogłosił dopiero dziś o godzinie 19 czasu polskiego, to sekret wyszedł na jaw o wiele wcześniej. Wszystko przez czarne serce, które na swoich Instagramach opublikowali zarówno sieciówka, jak i włoski projektant. Nieciężko było połączyć kropki o domyślić się, że to właśnie współpraca Giambattista Valli x H&M będzie kolejną, na jaką zdecydował się koncern. O informacji jako pierwszy doniósł serwis Glamour.pl.

H&M: współpraca z projektantem 2019

Na szczegółowe informacje od H&M musimy jeszcze trochę poczekać. Jednak biorąc pod uwagę poprzednie współprace marki ze znanymi projektantami, możemy domyślać się, że Giambattista Valli zaprojektuje dla sieciówki kolekcję damską, męską oraz akcesoria. Niektórzy twierdzą, że będzie to najpiękniejsza kolekcja, jaka powstała w wyniku połączenia sił H&M i domu mody. Giambattista Valli jest bowiem znany z dziewczęcych sukienek-bez oraz falbaniastych kreacji z podwyższoną linią talii. Od wielu sezonów projektant konsekwentnie lansuje w swoich kolekcjach charakterystyczną "kokonową" sylwetkę oraz powiększenie wybranych elementów stroju, przede wszystkim wokół ramion i bioder.

Giambattista Valli x H&M: kiedy w sprzedaży?

Kolekcja H&M x Giambattista Valli będzie dostępna w sklepach 7 listopada 2019. Marka zapowiedziała jednak, że 25 maja wypuści pre-drop dziewięciu kreacji oraz kilku akcesoriów, które będzie można kupić w wybranych sklepach stacjonarnych oraz online na www.hm.com.

Zdjęcia projektanta obejrzycie w naszej galerii --->

SPRAWDŹ TEŻ: Giambattista Valli - kim jest słynny projektant? Sylwetka gwiazdy mody [ZDJĘCIA]