Pielęgnacja włosów wcale nie jest tak prosta, jak się wydaje! Czy wiesz, które kosmetyki i akcesoria do włosów są naprawdę niezbędne, a z którymi spokojnie możesz się pożegnać? Czego używać, aby poprawić wygląd włosów? Nie masz pojęcia? Już spieszymy z odpowiedzią.

Szczotka do włosów

Jak zapewne wiesz, dobra szczotka do włosów to prawdziwy must-have. Musi być poręczna, skutecznie rozczesywać i nie powodować uszkodzeń. Wybór szczotek do włosów jest ogromny. Wśród nich są także takie z dodatkowymi funkcjami, np. prostowania, czy suszenia. Złotą zasadą jest ich regularne wymienianie. Kiedy zauważysz, że igiełki szczotki są powyginane i przestały spełniać swoją funkcję, zainwestuj w nowszy model. Przekonasz się, że rozczesywanie włosów nowym egzemplarzem będzie znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Szampon do skóry głowy

Pielęgnacja włosów to też pielęgnacja skóry głowy. Szampon do włosów musi więc być dobrany do problemu, z którym się zmagasz. Nie kupuj kosmetyku skuszona niską ceną, czy zapachem. Wybieraj to, co będzie zaspokajało potrzeby skóry głowy. Jeśli farbujesz włosy, sięgnij po produkt nawilżający. Jeśli zaś twoją zmorą jest wzmożona produkcja sebum, zaopatrz się w kosmetyk do włosów przetłuszczających się. Już po kilku myciach odkryjesz, że dzięki stosowanie adekwatnego do problemu szamponu, czyni pielęgnację włosów bardziej efektywną.

Maska do włosów

Maska do włosów różni się od odżywki pod wieloma względami. W składzie odżywek znajdziemy zazwyczaj komponenty, które oddziałują na powierzchnię włosa. Maska z założenia powinna głęboko wnikać w jego strukturę. Maska do włosów na też bogatszy skład. Podobnie, jak w przypadku szamponu, kieruj się swoimi potrzebami. W przypadku zniszczonych włosów, sprawdzą się maski regenerujące. Do włosów farbowanych - te odżywcze i z witaminami. Dostępne są również specjalne maski do włosów blond i z pasemkami, które wydobywają kolor. Jeśli poddajemy się koloryzacji, po nie również warto sięgnąć.

Miękka gumka do włosów typu scrunchie

Tak, to czym spinamy swoje włosy, to również część ich pielęgnacji. Najgorszym wyborem są gumki recepturki, które dosłownie wyrywają nam włosy. Nie polecamy także gumek z metalowymi łączeniami, ponieważ tak samo mocno mogą wyszarpywać delikatne kosmyki. Zdecydowanie najlepszą opcją są gumki oplecione materiałem nazywane scrunchies, które nie odkształcają włosów i nie uszkadzają ich struktury. 

Suplementacja włosów

Jeśli widzisz coraz więcej  włosów na szczotce, dołącz do codziennej pielęgnacji odpowiednią suplementację. Nasze włosy lubią to, co wszyscy, czyli dobre jedzenie. Nowoczesna technologia pozwala na dostarczenie w jednej kapsułce różnych substancji odżywczych. Płynne oleje mogą być zestawione obok suchych, sproszkowanych składników dzięki membranie, oddzielającej dwie komory ComboCap. Takie połączenie zasila mieszki włosowe w to co dla nich najlepsze. 

Odżywka w spray'u na lato

Palące słońce, słona woda w morzu, czy chlorowana wysuszają nasze włosy. W lecie konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie włosów przed niszczącymi czynnikami. Świetną opcją doraźnej pielęgnacji są spraye. Gwarantują skuteczną ochronę przed uszkodzeniami i doskonale nawilżają.