Halina Mlynkova to jedna z najpiękniejszych polskich wokalistek. Piosenkarka przeszła na naszych oczach niezwykłą metamorfozę i ze zbuntowanej dziewczynki stałą się elegancką kobietą.

Niewielu wie, że Halina Mlynkova długo szukała swojej drogi życiowej. W Cieszynie ukończyła liceum medyczne, później rozpoczęła studia etnograficzne. W międzyczasie występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Olza”, gdzie stawiała pierwsze kroki w muzyce. Szersza publiczność poznała ją w 1998 roku jako wokalistkę zespołu Brathanki. Przeboje takie jak „Czerwone korale”, „Gdzie ten, który powie mi” czy „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie do dziś nucą wszyscy.

W 2003 roku podjęła decyzję o odejściu z zespołu i postanowiła cieszyć się małżeństwem z Łukaszem Nowickim. Para szybko została rodzicami chłopca Piotra. W tym czasie pojawiła się składanka „Ladies”, na której artystka nagrała cover utworu „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej. W 2007 roku postanowiła spróbować swoich sił w tańcu i wzięła udział w „Tańcu z Gwiazdami”, gdzie tańczyła u boku Roberta Rowińskiego. Niestety wyeliminowała ją kontuzja, przez co uplasowała się na jedenastym miejscu.

W 2011 roku Halina Mlynkova spełniała się jako trenerka drużyny z Cieszyna w programie „Bitwa na głosy”, gdzie ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Rok później wraz z Łukaszem Nowickim podjęli decyzję o rozstaniu. W 2013 roku Halinę Mlynkovą coraz częściej widywano z Leszkiem Wronką, czeskim producentem muzycznym, który współpracował m.in. z Ewą Farną. Para wzięła ślub w Walentynki 2015 roku.

Dziś Halina Mlynkova jest szczęśliwą mamą i żoną. Co więcej, po trzyletniej przerwie wróciła do studia i ... zakończyła nagrywanie trzeciej płyty. Nad nowym materiałem pracował z Haliną Mlynkovą jej mąż, Leszek Wronka oraz czeski producent Daniel Hádl. 

Kolejna płyta Haliny Mlynklovej już niebawem. My tymczasem postanowiliśmy powspominać piosenkarkę sprzed lat. Zobaczcie jak się zmieniała! 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: HALINA MLYNKOVA Powraca do muzyki. Gwiazda nagrała płytę