Halina Mlynkova karierę rozpoczynała w latach 90. jako wokalistka zespołu Brathanki. To z nimi wylansowała takie hity, jak Czerwone Korale, W kinie, w Lublinie - kochaj mnie czy Gdzie ten, który powie mi. Wiosną 2003 r. zdecydowała się jednak odejść z zespołu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Halina Mlynkova została wyrzucona ze swojego byłego zespołu?

Od tamtej pory kontynuuje karierę solową. Choć ma na koncie m.in. wygraną w opolskich Premierach w 2014 r., nie brakuje tych, którzy twierdzą, że popularność zawdzięcza jedynie występom z grupą Brathanki i obecnie odcina kupony od sławy, jaką zdobyła na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

Wszystko z powodu plotek dotyczących jej życia osobistego. Po rozwodzie z Łukaszem Nowickim w 2012 r. związała się z czeskim producentem, odpowiedzialnym m.in. za sukcesy Ewy Farnej, Leszkiem Wronką. Ich ślub był jednym z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń medialnych 2015 r. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tylko u nas! Romantyczny ślub Haliny Mlynkovej i Leszka Wronki

Złośliwi twierdzili, że drugi mąż kazał Halinie Mlynkovej schudnąć, zmienić kolor włosów oraz że zwolnił jej zespół z polski i w ich miejsce zatrudnił czeskich muzyków. 

Koniec końców wokalistka postanowiła uciąć wszelkie spekulacje za pośrednictwem Facebooka.

Szanowni Państwo.
Zbyt długo przyglądam się insynuacjom na mój temat, jakoby towarzyszył mi wieczny brak sukcesu, a moje życie prywatne to jedna wielka desperacja.
Zaczynają do mnie dzwonić dziennikarze z pytaniem, jak długo jeszcze będę milczeć i pozwalać na plugawe plucie na mnie i moje nazwisko. 
W show biznesie są nie tylko artyści, którzy zajmują się show i managerowie zajmujący się biznesem, ale też płotki potrzebujące zarobić trochę kasy, które węszą, sprzedają i wymyślają informacje, w gazetach nazywają się kolegami z otoczenia itp. Padłam ofiarą dokładnie takiej sytuacji i jedyne na co mogę liczyć, to na rozsądek dziennikarzy, którzy ostatecznie decydują o wydrukowaniu tych bzdur. 
Nie jestem desperatką, która dla kariery wychodzi za mąż, zmienia kolor włosów, czy chudnie... 

Moje życie zawodowe i prywatne ma się dobrze i raczej to się nie zmieni - napisała ostro.

 Ostatnio zaś gwiazda pochwaliła się 12-letnim synem Piotrem. Wybrała się z nim na grzybobranie. Zdjęcie, które zamieściła w Internecie, podpisała:

Za to kocham wakacje! Grzyby na Ostrym, potem czosnkowa i kofola #‎halinamlynkova‬ ‪#‎grzybobranie‬ ‪#‎najlepszyczas‬ ‪#‎syn‬ ‪#‎horaOstry‬ ‪#‎lato‬ ‪#‎Beskidy‬ ‪#‎Beskydy‬

Czy Piotr Nowicki podobny jest bardziej do Haliny Mlynkovej czy może do Łukasza Nowickiego? 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Syn Haliny Mlynkovej i Łukasza Nowickiego debiutuje na salonach