Halsey na własnej skórze przekonała się o brutalności amerykańskiej policji. 25-letnia piosenkarka w niedzielę poinformowała swoich fanów, że została postrzelona gumową kulą przez policjanta w trakcie protestu przeciw rasizmowi. Wykonawczyni hitu "Closer" twierdzi, że użycie przez funkcjonariuszy broni nie było w tamtym momencie w żadnym stopniu uzasadnione. Z relacji artystki wynika, że policja oddała strzały i pryskała gazem w momencie, gdy uczestnicy pokojowej manifestacji stali nieruchomo z podniesionymi rękami i nie przekraczali wyznaczonej linii.

- Zostałam trafiona dwa razy. Raz przez gumową kulę i drugi raz przez odłamki. Uderzyło mnie to przez warstwy materiału, miałam więc wielkie szczęście, bo z bliskiej odległości spowodowałoby to poważne obrażenia - relacjonowała Halsey na Twitterze.

Później za pośrednictwem mediów społecznościowych uspokoiła swoich obserwatorów, że nie została aresztowana i jest bezpieczna. Zwróciła jednak uwagę na to, że wiele osób z protestu ucierpiało o wiele bardziej niż ona. Gwiazda razem z innym popularnym wokalistą, Yungbludem, osobiście pomagała opatrywać tych, którym gumowe pociski i gaz wyrządziły znacznie większą szkodę.

Halsey na proteście przeciw agresji i rasizmowi policji w USA

Halsey nie jest jedyną gwiazdą, która osobiście pojawiła się na jednej z licznych demonstracji po tragicznej śmierci czarnoskórego mężczyzny z Minneapolis. Z postulatami poważnych zmian w amerykańskim systemie wyszły na ulice też m.in. Ariana Grande, Camila Cabello, Shawn MendesEmily Ratajkowski i Paris Jackson.

Przypomnijmy, że 46-letni George Floyd został uduszony kolanem przez białego policjanta na oczach przechodniów. Śmierć Afromamerykanina została sklasyfikowana jako morderstwo.

- Jeśli jesteś moim fanem, który "trzyma się z daleka", ale jest zły, bo mam trochę siniaków za to, że nie zrobiłam nic niezgodnego z prawem, to uważam, że jesteś po naszej stronie. Jednak to, co dzieje się codziennie z czarnoskórymi, jest gorsze niż mój siniak. Zaangażuj się. Udostępnij linki. Zrób coś! - zaapelowała Halsey do swoich fanów w ostatnim poście na Instagramie.

Zobacz, jak Halsey i Yungblud pomagają uczestnikom protestów w ramach Black Lives Mattter oraz zdjęcie obrażeń piosenkarki w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Blackout Tuesday - wyjaśniamy, dlaczego gwiazdy wstawiają czarne kwadraty na Instagram