Nie żyje Hanna Dunowska. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz prezenterka zmarła 1 sierpnia w wieku 60 lat - poinformował jako pierwszy w czwartek wieczorem serwis filmpolski.pl. Nie ujawniono dokładnej przyczyny jej śmierci.

Hanna Dunowska - kariera

Hanna Dunowska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1980 roku, jeszcze w czasie studiów, główną rolą kobiecą w filmie "Czułe miejsca" w reżyserii Piotra Andrejewa. Początkowo występowała na deskach teatrów w Zabrzu i Bielsku-Białej. W 1984 roku została aktorką Teatru Narodowego, a następnie Teatru Północnego.

Ogromną popularność zdobyła w latach 90. jako współprowadząca wymyślonego przez Bożenę Walter teleturnieju TVP 1 o nazwie "Czar Par", gdzie występowała u boku Krzysztofa Ibisza. Telewidzowie często mieli okazję oglądać ją w takich serialach, jak "Na dobre i na złe", "Przyjaciółki" i "Barwy szczęścia", gdzie wcielała się w postać Aliny Rybińskiej. Zagrała także w takich filmach, jak "Miasto z morza", polsko-amerykański "Poza zasięgiem" ze Stevenem Seagalem, czy "Psy" Władysława Pasikowskiego.

Hanna Dunowska - życie prywatne

Hanna Dunowska przyszła na świat 18 grudnia 1958 roku w Mińsku Mazowieckim. Dwukrotnie wychodziła za mąż. Owocem pierwszego związku jest jej córka Joanna (ur. 1981). Następnie wzięła ślub z operatorem dźwięku, Pawłem Łuczycem-Wyhowskim, z którym doczekała się syna, Juliana (ur. 1997). Po rozstaniu z drugim mężem zachorowała na raka piersi.

W ostatnich latach ukończyła dwuletni kurs z psychoterapii w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie, a następnie studia podyplomowe na wydziale psychologii na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Łączyła aktorstwo z praca psychoterapeutki w założonym przez siebie Ośrodku Rozwoju i Psychoterapii "Przemiany".

Zobacz zdjęcia Hanny Dunowskiej z różnych okresów jej życia i kariery w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MONA-LIISA MALVALEHTO nie żyje. Biegaczka narciarska miała 36 lat