Joanna Kulig w serialu Amazona. Coraz bardziej doceniana za granicą polska aktorka, zagrała w nowym amerykańskim serialu. Jak się możemy domyślać, rola w "Hannie" będzie zapewne pierwszą z wielu międzynarodowych produkcji, w których zaangażuje się Kulig po sukcesie "Zimnej wojny". "Hanna" to oryginalna produkcja platformy Amazon, która rozwinie historię znaną z filmu Joe'go Wrighta z 2011 roku o tym samym tytule. Fabuła produkcji skupia się na losach nastolatki, która od małego była szkolona przez własnego ojca na perfekcyjną zabójczynię, która została wysłana na misję do Europy, gdzie musi zmagać się z agentami amerykańskiego wywiadu. Serial kręcony był w Budapeszcie.

Joanna Kulig w serialu "Hanna"

Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. - Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało - zdradziła Kulig w "Tele Tygodniu".

36-letnia Joanna Kulig w serialu "Hanna" zagra matkę tytułowej bohaterki, w którą wcieli się osiemnastoletnia Esme Creed-Miles ("Dark River"). Poza nimi, w obsadzie znaleźli się m.in. Mireille Enos ("Wolrd War Z", "Zostań, jeśli kochasz") i Joel Kinnaman ("RoboCop", Suicide Squad"). Serial "Hanna" będzie dostępny już w marcu w serwisie Amazon Prime Video.

"Hanna" zwiastun serialu