Hanna Zdanowska, która w wyborach samorządowych po raz kolejny została wybrana na prezenta Łodzi, jest rodowitą łodzianką. Urodziła się w marcu 1959 roku. Ma 59 lat. Ukończyła inżynierię środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Po studiach budowała łódzkie osiedla, w tym m.in. Retkinię i Radogoszcz. Potem Zdanowska prowadziła własną firmę, była też dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, największej organizacji samorządu gospodarczego w regionie. Jej kariera polityczna zaczęła się w 2006 roku, kiedy to została radną Rady Miasta Łodzi, a później także wice-prezydentem miasta. Za czasów jej wice-prezydentury podlegały jej edukacja, sport oraz fundusze unijne. Jesienią 2007 roku została wybrana do parlamentu z listy PO. 3 lata później miejscowi działacze jej rodzimej partii podjęli uchwałę, że Zdanowska będzie kandydatką partii w wyborach na prezydenta miasta. Zdanowska zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze pokonała wówczas kandydata SLD i lidera tej partii w regionie -  Dariusza Jońskiego. W drugiej turze otrzymała 79273 głosów (60,65 proc. głosujących). Wygrywając wówczas wybory, stała się pierwszą kobietą prezydentem w historii Łodzi. A co wiadomo o jej życiu prywatnym i rodzinie?

Hanna Zdanowska – partner, dzieci

Hanna Zdanowska była mężatką, ale ze swoim mężem rozwiodła się w 1997 roku. Z tego związku ma syna Roberta (obecnie 33 lata), który został artystą, i ukończył ASP. Zdanowska od 1998 roku jest związana za to z Włodzimierzem G., z którym miała się rozstać w 2007 roku w wyniku oskarżeń, kiedy to zarówno ona, jak i jej partner zostali postawieni przed sądem i oskarżeni o poświadczenie nieprawdy w dokumentach kupna-sprzedaży. Rozeszło się wówczas o nieuczciwą sprzedaż mieszkania, które mieli oboje zamieszkiwać. Jak donosiły media, po kontrowersyjnej sprzedaży mieszkania, para miała się jednak ponownie zejść. Partner Zdanowskiej, były sportowiec, a teraz przedsiębiorca branży tekstylnej, ma córkę z poprzedniego małżeństwa, która ma obecnie 24 lata.

ZOBACZ: MICHAŁ CESSANIS Kim jest partner Pawła Rabieja? ZDJĘCIA

Hanna Zdanowska – wybory, rodzina

Rodzina Zdanowskiej nie była szczególnie aktywna podczas jej kampanii wyborczej. Jak bowiem deklaruje nowa-stara prezydent Łodzi, o nikim z jej najbliższych w magistracie nigdy nie usłyszymy. Zdanowska w tym kontekście lubi przywoływać swojego dziadka ze strony mamy, który był twórcą spółdzielczości w Łodzi i mawiał, że trzeba pomagać innym ludziom, ale nie rodzinie. Bo wszyscy w rodzinie są zdolni, więc sobie poradzą.

CZYTAJ TEŻ: MAŁGORZATA TRZASKOWSKA Kim jest żona nowego prezydenta Warszawy?

Zdjęcia Hanny Zdanowskiej znajdziecie w naszej GALERII--->