"W głębi lasu" to aktualnie najchętniej oglądana produkcja na Netflixie w Polsce. Serial na podstawie bestsellerowej powieści Harlana Cobena o tym samym tytule doceniany jest także poza granicami naszego kraju. Składający się z sześciu odcinków kryminał z Grzegorzem Damięckim i Agnieszką Grochowską w rolach głównych trafił na listę TOP 10 najpopularniejszych filmów i seriali w serwisie w różnych krajach, w tym w Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Nowej Zelandii czy Wielkiej Brytanii.

Harlan Coben zachwycony polskimi aktorami z "W głębi lasu"

"W głębi lasu" "(oryg. "The Woods") za granicą zbiera głównie pozytywne recenzje widzów i krytyków, którzy doceniają go m.in. za świetną grę aktorską polskich gwiazd. W samych superlatywach o aktorach, którzy wcielili się w bohaterów polskiego miniserialu, wypowiada się także sam Harlan Coben.

Jestem dumny ze cudownej polskiej obsady i ekipy, która ożywiła "W głębi lasu" - napisał w poniedziałek na Twitterze.

Autor przy okazji polecił zagranicznym widzom serialu, aby wybierali opcję z polskim językiem ścieżki dźwiękowej.

- Zdecydowanie polecam oglądać serial w wersji z napisami zamiast z dubbingiem, aby docenić wspaniałą grę aktorską. Netflix daje wam tę opcję. Dzięki - napisał autor książki i zarazem producent serialu w poniedziałek na Twitterze.

Poza Damięckim i Grochowską, w serialu "W głębi lasu" występują także m.in. Wiktoria Filus, Hubert Miłkowski, Ewa Skibińska, Adam Ferency, Arkadiusz Jakubik, Katarzyna Maria Zielińska, Dorota Kolak i Jacek Koman.

"W głębi lasu" - o czym jest serial Netflixa?

Serial "W głębi lasu" obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego (w tej roli Grzegorz Damięcki), który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego.

Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

SPRAWDŹ: Netflix na czerwiec 2020. Pełna lista premier i nowości