Serial dokumentalny "Heart of Invictus", wyprodukowany przez firmę Archewell Productions, której właścicielami są książę Harry i Meghan Markle "będzie podążał za grupą niezwykłych zawodników z całego świata, wszystkich członków służby, którzy w drodze na Igrzyska Invictus Games (specjalne zawody organizowane przez księcia Harry'ego - przyp. red.) doznali urazów lub chorób, które odmieniły życie" - poinformował Netflix. Co jeszcze wiadomo o produkcji?

O czym będzie serial Harry'ego i Meghan "Heart Of Invictus"?

Książę Harry, który sam jestem weteranem wojskowym, Igrzyska Invictus Games powołał do życia w 2014 roku. Igrzyska Invictus Games to międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa invictus, czyli "niepokonany". Inspiracją do zorganizowania igrzysk był amerykański turniej Warrior Games.

Wieloodcinkowy serial dokumentalny, będący partnerstwem Archewell Productions i Fundacji Invictus Games, będzie podążał za uczestnikami i organizatorami wydarzenia. Serial wyreżyseruje Orlando von Einsiedel, a produkcją zajmie się Joanna Natasegara, laureatka Oscara za film krótkometrażowy "Białe hełmy" z 2016 roku.

Nie mogę być bardziej podekscytowany podróżą, która jest przed nami i bardziej dumny ze społeczności Invictus - powiedział książę Harry, który będzie pełnił rolę producenta wykonawczego serialu i pojawi się przed kamerą.

Fundacja Invictus Games będzie również producentem wykonawczym, a projekt, jak twierdzi Netflix "zapewni organizacji znaczne fundusze".

Książę i księżna Sussex oraz zespół Archewell Productions budują ambitny plan, który odzwierciedla wartości, które są im bliskie. [...] Odkąd ich poznałem, było jasne, że Igrzyska Invictus zajmują bardzo szczególne miejsce w ich sercach i nie mogę być bardziej szczęśliwy, że ich pierwsza seria dla Netflixa pokaże to światu w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem - powiedział Ted Sarandos, współzarządzający firmą Netflix.

We wrześniu 2020 Harry i Meghan podpisali wieloletnią umowę produkcyjną z Netflixem. Obejmuje ona seriale fabularne, seriale dokumentalne, filmy dokumentalne, filmy fabularne i programy dla dzieci. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Warto wspomnieć, że para ma również umowę ze Spotify - kto wie, może wkrótce doczekamy się także podcastu, w którym Harry i Meghan opowiedzą więcej o rozstaniu z rodziną królewską?

ZOBACZ TAKŻE: Książę Harry ledwo został dyrektorem, a już dostał kolejną posadę. Ile zarabia w "normalnej" pracy?