1 lipca księżna Diana skończyłaby 60 lat. By oficjalnie uczcić tę okazję w dzień urodzin Królowej Ludzkich Serc w ogrodach Pałacu Kensington odsłonięty został jej pomnik. Jego wykonanie zlecili jej synowie, książę William i książę Harry. Obaj wzięli zresztą udział w uroczystości. Na odsłonięciu rzeźby  zjawili się jednak sami bez żon - Meghan Markle wraz z kilkutygodniową córką Lilibeth i dwuletnim synem Archiem zostali w Kalifornii. Jak z kolei oficjalnie potwierdził Pałac Buckingham, księżna Kate nie pojawiła się w ogrodzie ze względu na obowiązujące aktualnie w Wielkiej Brytanii dość rygorystyczne pandemiczne obostrzenia.

Odsłonięcie pomnika księżnej Diany - opinie podzielone

Pomnik Diany, który stanął właśnie w londyńskim Sunken Garden, przedstawia księżną w otoczeniu dzieci. Łatwo się zorientować, że nie są to jednak podobizny Harry'ego i Williama, co od razu wywołało spore poruszenie w sieci.

Co tam robi dziewczynka? - pytają się internauci pod postem na oficjalnym profilu księcia i księżnej Cambridge na Instagramie.

Figury dzieci wokół rzeźby Diany nie znalazły się tam jednak przez przypadek i mają bardzo konkretne przesłanie. Okazuje się bowiem, że rzeźba księżnej ma upamiętniać nie tylko ją samą, ale także jej działalność dobroczynną. 

Przypominamy, że księżna Walii aktywnie wspierała organizacje charytatywne oraz interesowała się m.in. osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS, czy też problemem min przeciwpiechotnych, masowo stosowanych przez armie na całym świecie.

Dziś, w dniu 60. urodzin naszej Mamy, wspominamy jej miłość, siłę i charakter - cechy, które sprawiły, że stała się siłą dobra na całym świecie, zmieniając niezliczone życia na lepsze. Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami i mamy nadzieję, że ten posąg będzie na zawsze postrzegany jako symbol jej życia i dziedzictwa - wyjaśnili William i Harry w mediach społecznościowych.

Zdjęcia z odsłonięcia pomnika księżnej Diany możecie już obejrzeć w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Miłości, zdrady i cierpienie: Oto historia życia Królowej Ludzkich Serc bez lukru