Dla księcia ostatnie dni to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Harry musi zmagać się nie tylko z zarzutami wielu poddanych wobec jego „niewiernej rodzinie królewskiej” żony, ale też tymi dotyczącymi konfliktu z bratem. Jakby tego było mało, w sieci pojawiła się treść rozmowy Harry’ego z szefem wytwórni Disney. Książę miał próbować w ten sposób załatwić pracę Meghan tęskniącej za aktorstwem.

 

Oświadczenie Harry’ego i Williama

W poniedziałek Pałac Buckingham opublikował słowa książąt, którzy stanowczo sprzeciwiają się dalszemu eskalowaniu medialnego napięcia wokół decyzji Harry’ego i jego żony. Podkreślają, że jako ambasadorzy szerzenia świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego, potępiają "szkodliwą narrację". Wedle tej bowiem William i Harry pozostają w konflikcie:

Pomimo wyraźnego dementowania, nieprawdziwa informacja na temat relacji księcia Sussex i księcia Cambridge dostała się do mediów. Dla braci, dla których sprawy zdrowia psychicznego są tak ważne, użycie tak podburzającej narracji jest obraźliwe i szkodliwe – czytamy.

 

Spotkanie na szczycie

Przypomnijmy, że oświadczenie braci trafiło do mediów tuż przed spotkaniem z królową Elżbietą II, podczas którego rodzina ma podjąć dalsze decyzje dotyczące przyszłości Windsorów. Na razie jedynym oficjalnym głosem rojalsów była wypowiedź rzecznika Pałacu. Teraz Brytyjczycy spodziewają się, że monarchini, jej syn i wnukowie będą mówić jednym głosem.