Jak podaje amerykańska agencja prasowa Associated Press, Harvey Weinstein został skazany za przestępstwa na tle seksualnym. Trwająca kilka lat batalia o ukaranie producenta wykorzystującego swoją pozycję do molestowania kobiet właśnie znalazła swój finał.

Harvey Weinstein skazany

Oskarżycielki Harveya Weinsteina wprawdzie nie mogą triumfować w pełni, bowiem producent został uniewinniony z jednego z dwóch głównych zarzutów przeciwko niemu, czyli drapieżnej napaści na tle seksualnym. W poniedziałek ogłoszono jednak, że Harvey jest winny napaści seksualnej pierwszego stopnia, której dokonał na Mimi Haleyi  i gwałtu trzeciego stopnia na aktorce Jessice Mann. Aktualnie grozi mu od 5 do 25 lat więzienia za napaść oraz od 18 miesięcy do 4 lat za gwałt. Gdyby nie oczyszczono go z pozostałych zarzutów mógłby spodziewać się nawet dożywocia.

Harvey Weinstein w szpitalu

Producent prosto z nowojorskiej sali sądowej trafił do karetki. Jego reprezentant przekazał mediom informację o "podwyższonym ciśnieniu" swojego klienta. Harvey Weinstein przebywa w jednym ze szpitali na Manhattanie, gdzie znajduje się pod stałym nadzorem. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu poruszał się przy pomocy balkoniku, co miało być wyrazem jego problemów zdrowotnych.