Nie boi się wyrażać swojego zdania. Pełna poczucia humoru. Zawsze mówi, co myśli  – tak opisują ją inne gwiazdy Hollywood. Niewielu jednak wie, że Helen Mirren to tak naprawdę Jelena Wasillijewna Mironowa, córka Angielki i rosyjskiego arystokraty. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 20 lat.

Tuż po studiach aktorskich wielokrotnie wcielała się w szereg postaci  w dramatach Williama Szekspira.  Początkowo wybierała role w  dramatach obyczajowych, które przyniosły jej kilkakrotne statuetki Emmy i BAFTA.

Talent komediowy Helen Mirren ujawniła dopiero w 2003 roku w filmie Dziewczyny z kalendarza. Największą karierę zrobiła dopiero grubą po 50tce, dzięki roli Elżbiety II w filmie Królowa, za którą otrzymała pierwszego Oscara.

 Dziś Helen Mirren  kończy 71 lat. Aktorka zawsze podkreśla, że do tej pory nie poddała się operacji plastycznej i nie zamierza. Gwiazda chce zestarzeć się z godnością i klasą. Trzeba przyznać, że wciąż zachwyca urodą i seksapilem. Nic dziwnego, że dwa lata temu wykorzystała to firma L’Oreal, która ogłosiła, że właśnie Mirren będzie jej najnowszą ambasadorką.

Zobacz: HELEN MIRREN Reklamuje słynną firmę w wieku 69 lat!

W 2011 roku aktorka zdobyła nawet zaszczytny tytuł Ciała Roku. Biorąc pod uwagę jej wiek(gwiazda miała wówczas 66 lat)  i siwiejące włosy, tytuł był niemniej ważny niż nagroda Oscara.  W rankingu aktorka pokonała między innymi Jennifer Lopez.  Nic dziwnego, że Helen Mirren wciąż nazywana jest jedną z najseksowniejszych kobiet w Hollywood.

Zobacz: HELEN MIRREN Zdetronizowała Cheryl Cole i Elle Macpherson

Gwiazda wie, jak ze swojego wieku zrobić atut i świetnie to wykorzystuje. Jaki jest jej sposób na młody wygląd? Podobno Helen Mirren ..nieustannie wciąga brzuch. Jak wyznała w jednym z wywiadów jest to cześć ciała, z której jest najmniej zadowolona. Kolejnym trickiem, który często stosuje są ..buty na obcasie. Aktorka wspomniała, że kiedyś buty na obcasie można było dostać jedynie w seks shopach. Dziś na szczęście każda kobieta może wypróbować sposoby Helen Mirren.