Z okazji Jubileuszu 10-lecia nagród Herbapol Esencja Natury, podczas gali przyznana została przyznana Nagroda Dekady. Złotą statuetkę wręczył Jerzy Starak. Otrzymała ją zaś Maja Popielarska, autorka popularnego cyklu „Maja w ogrodzie”, jedna z pierwszych laureatek nagrody, która przez ostatnie 10 lat nieustająco się rozwijała, pielęgnowała kontakt z naturą i była inspiracją dla wielu osób. Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku jednak jeszcze jedno Specjalne Wyróżnienie. Otrzymał je Aleksander Doba – polski podróżnik i kajakarz, który jako pierwszy człowiek w historii, trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Tegoroczni laureaci mają rzeszę sympatyków i potrafią z przekonaniem dzielić się swoją pasją i obserwacjami otaczającego świata na łamach książek, w mediach społecznościowych, w swojej artystycznej karierze, prowadząc audycje czy uczestnicząc w dyskusjach. Angażują się w wiele ważnych działań i głośno bronią swoich opinii.

Nagrody Herbapol Esencja Natury 2018 - laureaci

  • Natura i smak - Daria Ładocha
  • Natura i rodzina - Reni Jusis
  • Natura w życiu - Marcin Kostrzyński
  • Natura i podróże - Nela Mała Reporterka 
  • Natura i edukacja - Zbigniew Tomasz Nowak
  • Natura i sport - Miłka Raulin
  • Natura i styl życia - Kinga Rusin
  • Natura i nauka - Polski Komitet Zielarski

Idea nagrody pojawiła się dziesięć lat temu podczas jubileuszu 60-lecia firmy „Herbapol – Lublin” S.A. Symboliczny Jubileusz jest okazją do przypomnienia wszystkich wyjątkowych laureatów. Są wśród nich m.in. Martyna Wojciechowska, Beata Pawlikowska, Agnieszka Cegielska, Krystyna Czubówna, Maja Popielarska, Adam Wajrak, Aleksander Doba, Marek Kamiński, Ewa Wachowicz i Anna Maria Jopek.

10-lecie nagród Herbapol Esencja Natury - kto się pojawił?

Wyróżnienia przyznawane są osobom ze świata nauki, sztuki, mediów, sportu i nietuzinkowym pasjonatom życia. Pochodzą oni z całej Polski, mają różne zainteresowania, ale to, co ich łączy, to szacunek do środowiska, brak zgody na szkodliwe działania człowieka wobec otoczenia, miłość do przyrody i gotowość do działania w imię ochrony najbliższych człowiekowi wartości.

Tegoroczną galę poprowadził Olivier Janiak. Wieczór uświetnił zaś występ Darii Zawiałow.

Kto jeszcze pojawił się na jubileuszu 10-lecia nagród Herbapol Esencja Natury? Sprawdź zaglądając do naszej GALERII--->