Dorothee Schumacher to uznana niemiecka projektantka mody damskiej, która regularnie pokazuje swoje kolekcje na Mercedes-Benz Fashion Week w Berlinie. Kreacje projektu Schumacher noszą m.in. aktorki Olivia Wilde, Kerry Washington, Carey Mulligan oraz znane blogerki modowe.

Warszawski butik Dorothee Schumacher to już 11 flagowy sklep tej niemieckiej marki na świecie. Aranżacją wnętrz zajęła się sama projektantka - wymyśliła imponującą zieloną ścianę z naturalnych roślin oraz minimalistyczną oprawę, tak by piękne wzorzyste kreacje zostały jak najlepiej wyeksponowane.

Na otwarciu butiku Dorothee Schumacher na ulicy Mokotowskiej 40 w Warszawie pojawiły się polskie gwiazdy. Każda z nich miała na sobie kreację projektantki. Edyta Herbuś wybrała długą czarną sukienkę z jedwabiu pokrytą drobnym nadrukiem. Jej cena to ok. 4 tys. złotych. Projekt Schumacher Herbuś miała też na sobie na ramówce TVP. Herbuś do kreacji dobrała woreczek od Sabriny Pilewicz.

Gwiazda show Top ModelKasia Sokołowska, skusiła się na bladoniebieską tunikę za ok. 2 tys. złotych. Dobrała do niej torebkę Saint Laurent i botki na szpilce marki Gianvito Rossi. Anna Wendzikowska wyglądała szykownie i seksownie w minimalistycznym czarnym komplecie i z czerwoną szminką na ustach. Katarzyna Żak miała na sobie długą kobiecą sukienkę pokrytą kwiatowym nadrukiem, a modelka Szczawińska uroczą "małą białą" wykończoną czarną koronką, którą połączyła z kremowym workiem od Sabriny Pilewicz.

Zobaczcie w naszej GALERII, jak polskie gwiazdy prezentowały się w kreacjach Dorothee Schumacher. Więcej o projektantce przeczytacie tutaj.