Do polskich kin film „Pokot” Agnieszki Holland wejdzie już 24 lutego. Wczoraj odbyła się polska premiera filmu, na której pojawiła się plejada gwiazd. Wśród nich nie zabrakło oczywiście samej reżyserki – Agnieszki Holland, jak i Agnieszki Mandat, która wcieliła się w główną bohaterkę. O czym jest „Pokot”, film uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie?

"Pokot" to historia emerytowanej inżynierki, nauczycielki angielskiego, która rozpoczyna prywatne śledztwo. To też film o miłości do zwierząt. Sama Agnieszka Holland nazywa go baśnią o walce dobra ze złem. „Pokot” wzbudza spore kontrowersje – szczególnym zainteresowaniem cieszą się brutalne sceny z udziałem zwierząt. Reżyserka zdradziła „Gali”, jak udało się jej odtworzyć te ujęcia w sposób realny i nieprzekłamany.

Sceny ze zwierzętami były dokręcane w ich środowisku naturalnym, przez specjalne ekipy. Mieliśmy też zdjęcia polowania, to było trochę tak jakby wmontowywać dokumentalne zdjęcia z wojny. Oczywiście było to poruszające. W ogóle praca z dzikimi zwierzętami na planie jest bardzo trudna realizacyjnie i, co tu dużo mówić, kosztowna. Poza tym zwierzęta nie zawsze słuchają reżysera” – powiedziała reżyserka szefowej działu Kultura w „Gali”, Ani Luboń.

Nic dziwnego, że nowy film Agnieszki Holland, „Pokot”, został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Wraz z reżyserką na Berlinale pojawiła się niemal cała ekipa filmu. Wczorajszego wieczoru odbyła się zaś polska premiera "Pokotu". Najnowsze dzieło Agnieszki Holland oglądała plejada polskich gwiazd.

Wśród nich byli: Weronika Rosati, Katarzyna Herman oraz Kamilla Baar-Kochańska. Nie zabrakło także wielbicielki dobrego kina, Zofii Zborowskiej, oraz oczywiście aktorów, których mamy okazję podziwiać w filmie – Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego czy Borysa Szyca.

Zobaczcie w naszej GALERII, kto pojawił się na premierze filmu „Pokot” Agnieszki Holland!

 

Cały wywiad z Agnieszką Holland w najnowszej Gali: