Wczoraj, w Showroomie H&M odbyła się prezentacja nowej kolekcji H&M Conscious Exclusive 2016, inspirowanej zasobami archiwów Musée des Arts Décoratifs w Paryżu. 

Tegoroczna kolekcja to połączenie mody przyszłości z modą poprzedniej epoki. Zespół projektantów H&M współpracował nad kolekcją z muzeum, czerpiąc inspiracje z jego bogatych zbiorów, obrazujących modę na przestrzeni stuleci. Efektem jest linia nowoczesnych ubrań, urzekających wyrafinowaną elegancją.

Twarzą kampanii będzie paryska dyrektor artystyczna, Julia Restoin Roitfeld, znana ze swojego wyrazistego stylu, upodobania do ekologii i nowoczesności w modzie.

– Promowanie tego niezwykłego projektu to dla mnie wielki zaszczyt. Uważam, że pomysł stworzenia kolekcji inspirowanej historią sztuki i mody jest rewelacyjny. Zwłaszcza, że kolekcja wykonana jest z innowacyjnych i zrównoważonych materiałów, które są przyszłością mody – mówi Julia Restoin Roitfeld. 

W sukience z najnowszej kolekcji H&M pojawiła się w jednym ze swoich programów Agnieszka Szulim. Cała kolekcja dostępna będzie 7 kwietnia w wybranych sklepach H&M na całym świecie i w sprzedaży online. Zobaczcie najnowszą kolekcję H&M Conscious Exclusive 2016!