Joanna Keszka od lat pomaga Polkom i Polakom czerpać satysfakcję z ich życia seksualnego. "Trenerka Kreatywnego Seksu", bo tak o sobie mówi, opowiedziała nam o tym, co robić, by nasz seks zyskał na jakości. Obejrzyj nasz wideo - poradnik!

Joanna Keszka radzi, jak wzniecić ogień w związku

W rozmowie z Sandrą Hajduk edukatorka seksualna zwróciła uwagę na trudny dla każdego związku moment, jakim jest ochłodzenie relacji intymnych między partnerami.

Wiele par zauważa teraz, że seksu jest mniej. Zauważyliśmy, że seks też się liczy. Często myślimy: wszyscy uprawiają dużo seksu, tylko nie my. Chciałabym powiedzieć wszystkim, że przerwy zdarzają się na różnych etapach związku. (...)  Nie dajmy się złapać temu, co sprzedaje popkultura, że wszyscy się bzykają, tylko nie my- mówi Joanna.


Polecam tym, którzy nie mają regularnego dostępu do seksu korzystanie z tzw. "sex buddies". Brak seksu źle wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Nic dobrego nas nie czeka, jeśli będziemy zapominali o seksie. Zachęcam do poszukiwania sposobów na podkręcenie życia erotycznego poza penetracją - zaznacza. Całujmy kobiety miedzy piersiami, a mężczyzn nad sercem. To nie muszą być gesty, które prowadzą do stosunku. Dotykajmy się w ciągu dnia, przytulajmy się do siebie - radzi Keszka.

Gadżety erotyczne, które poprawią twoje życie seksualne

Nasza rozmówczyni zachęca, by nie bać się odkrywać w seksie nowych wyzwań i korzystać z dostępnych w sklepach gadżetów.

My kobiety jesteśmy stworzone do tego, by odkrywać seks. Często w porno-schemacie zapomina się o kobiecej przyjemności - zaznacza Joanna. Zachęcam wszystkich do tego by sięgać tam, gdzie penis nie sięga. (...) Polecam też wspólne oglądanie filmów erotycznych. Widziałam film Blanki Lipińskiej, ale tam akurat seksu jest mało - dodaje.

Wśród polecanych przez Joannę Keszkę zabawek seksualnych znalazły się m.in. "erotyczna landryna" i "mały Francuz".

Zobaczcie prawie 20-minutową pikantną rozmowę z ekspertką i czerpcie z jej rad!