Wczoraj Internetem wstrząsnęło wielkie sprzątanie Instagramu, jednej z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Administratorzy strony postanowili uporać się z fałszywymi i nieaktywnymi kontami, i usunęli je z serwisu.

Ten ruch spowodował spore zmiany w ilości "śledzących" profile użytkowników. Problem najbardziej dotknął tych instagramowiczów, którzy cieszyli się dużym powodzeniem, w tym oczywiście gwiazdy. Justin Bieber stracił ponad 3 z 22 milionów śledzących go internautów i stracił tytuł najpopularniejszej osoby w serwisie na rzecz... Kim Kardashian.

Podobne spadki dotknęły też Rihannę, Beyoncé czy Arianę Grande. W Polsce "czyszczenie" Instagramu najbardziej dotknęło Honoratę Skarbek. Młoda wokalistka, która cieszy się wielką popularnością wśród młodych użytkowników internetu, z dnia na dzień straciła aż 5 tysięcy fanów.

Okazuje się jednak, że Honey nie tylko niezbyt się tym przejęła, ale nawet... ucieszyła ją ta akcja! Co więcej, gwiazdka bardzo chciałaby, żeby takie porządki odbyły się także na innych na portalach społecznościowych!

"Instagram właśnie usunął nieaktywne i spamujące konta i takim oto sposobem z 80 000 followersów zostało mi 75 000 aktywnych kont! www.instagram.com/honkabiedronka - ŚWIETNY RUCH!! Błagam o to samo jeszcze w przypadku Twittera i Facebooka!" - napisała Honorata Skarbek na Facebooku.

Jesteście zaskoczeni jej podejściem?

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Honorata Skarbek - "Mam 300 par butów!"