Kolejna edycja Fashion Designer Awards rozpoczęta. Konkurs dla młodych projektantów, którego pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis, odbywa się w tym roku już po raz jedenasty. W gronie ekspertów mody, ikon stylu i profesjonalistów, którzy tym razem będą oceniać projekty utalentowanych designerów znaleźli się m.in. Marieta Żukowska, Agnieszka Dygant, Tamara Perea Gonzalez (Macademian Girl), Dawid Woliński, Weronika Płocha (Kobieta.pl), Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC Studio oraz Mariusz Brzozowski i Marcin Paprocki.

Gwiazdy na konferencji Fashion Designer Awards 2020

Spotkanie prasowe z udziałem jurorów, które zainaugurowało Fashion Designer Awards 2020, odbyło się w środę 5 lutego w Warszawie. Zjawiły się na nim m.in. Agnieszka Więdłocha, Gabi Drzewiecka, Joanna Horodyńska i Magdalena Pieczonka. Dyskutowano o miastach, które będą inspiracją dla uczestników 11. edycji FDA. Jej temat brzmi bowiem "My City, My Energy".

Tegoroczny temat "My City, My Energy" jest wibrujący pozytywną energią, zabiera młodych projektantów do miejsc, które ich inspirują, do miast, które swoją mocą porywają ich do twórczego działania. Jestem przekonana, że pod wypływem tych emocji powstaną świetne kolekcje konkursowe - powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis

- Jestem związana  z Łodzią, która mnie bardzo inspiruje, ma taką mieszankę urody i brzydoty, industrialna, szara, ale też poprzez niezwykłe murale bardzo kolorowa. Uwielbiam energię Łodzi, mam nadzieję, że niektórzy uczestnicy 11. edycji wybiorą Łódź jako swoją inspirację do tegorocznego tematu "My City, My Energy" - dodała Agnieszka Więdłocha.

Zwycięzca tegorocznego konkursu pojedzie do Mediolanu, na City Milan Fashion Week oraz do Paryża na targi Premier Vision, dodatkowo na 3rd International Young Designers Contest do Kijowa. Poza tym, wybrany finalista pojedzie na targi Tissue Premier do Lille we Francji.

Na finalistów czekają jeszcze staże w dziale kostiumografii i charakteryzacji TVN S.A., w pracowni MMC Studio i w pracowni duetu Paprocki&Brzozowski, wiele publikacji w mediach i nagroda finansowa o wysokości 20 tys. złotych.

Zgłoszenia do konkursu Fashion Designer Awards 2020 można przesyłać do 23 marca. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej www.fashiondesignerawards.com.pl.

Zobacz zdjęcia gwiazd na konferencji Fashion Designer Awards 2020 już teraz w naszej GALERII >>