Hot16Challenge w ostatnich dniach opanowało media społecznościowe. Do drugiej edycji akcji zapoczątkowanej przez rapera Solara dołączają kolejne gwiazdy, które w serwisie Youtube umieszczają swoje 16-wersowe zwrotki. Osoby, które w zasadzie codziennie widzą filmy publikowane przez znane postaci mogą zastanawiać się, na czym polega akcja i w jakim celu została zorganizowana. Tłumaczymy, dlaczego gwiazdy takie jak Beata Kozidrak, Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Dawid Podsiadło, czy Kasia Nosowska podchwyciły hip-hopowe wyzwanie.

Hot16Challenge - o co chodzi?

Hot16Challenge wystartowało po raz pierwszy w 2014 roku i zaczęło się od 16-wersowej zwrotki rapera Solara i nominowania przez niego kolejnych artystów do nagrania "gorącej 16". Nominowane gwiazdy miały 72 godziny na odpowiedź, a wyzwanie przechodziło na kolejnych hip-hopowców. W tym roku Solar postanowił reaktywować akcję, dodając do niej jednak bardzo ważną zasadę - wszyscy uczestniczący wspierają lekarzy walczących z COVID-19 i promują charytatywną zbiórkę na stronie Siepomaga.pl

Hot16Challenge - gwiazdy biorące udział w akcji

Pierwszymi gwiazdami nominowanymi do udziału w drugiej edycji Hot16Challenge byli Mata i Taco Hemingway, którzy odpowiedzieli na wyzwanie i nominowali kolejne osoby. W tej chwili do akcji dołączyli już nie tylko znani raperzy (Quebonafide, Bedoes, czy Szpaku), ale również osoby, które nie należą do branży hip-hop. Swoje 16-wersowce nagrali m.in. Krystyna Czubówna, Natalia Szroeder, Margaret, Paweł Domagała, Sanah, Sebastian Fabijański, Daria Zawiałow, a także... prezydent Andrzej Duda.

Filmy gwiazd z akcji Hot16Challenge obejrzycie w naszej GALERII.

Hot16 Challenge - ile udało się zebrać?

Na tę chwilę na "Beef z koronawirusem" udało się zebrać już ponad 2,3 mln złotych.