Nie żyje Hubert de Givenchy, światowej sławy projektant mody, kostiumograf i kolekcjoner sztuki. Założyciel domu mody Givenchy miał 91 lat. Francuski projektant był blisko związany z aktorką Audrey Hepburn, jego długoletnią klientką, dla której zaprojektował wiele kultowych, hollywoodzkich kreacji. To właśnie Givenchy jest autorem legendarnej małej czarnej, którą Audrey Hepburn miała na sobie w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego". Z kolei za kostiumy do filmu „Zabawna buzia” (także z Hepburn) otrzymał nominację do Oscara. Ikona kina była również inspiracją dla pierwszych stworzonych przez Givenchy'ego perfum – L’Interdit. Jego kreacje nosiły m.in. Grace Kelly, Mona von Bismarck, Jackie Kennedy, Marlene Dietrich, Ingrid Bergman, czy Greta Garbo.

Hubert de Givenchy nie żyje

Hubert de Givenchy, przed otworzeniem własnego domu mody, współpracował z Pierrem Balmain, Christianem Diorem i Elsą Schiaparelli. W 1953 roku poznał Audrey Hepburn i był jednym z pierwszych, którzy dostrzegli jej potencjał. To dla niej zaprojektował "małą czarną" do filmu  "Śniadanie u Tiffany'ego". W 1954 roku Givenchy zadebiutował swoją pierwszą kolekcją ready-to-wear, a w 1969 roku uruchomił linię męską. Przez pół wieku pracował nad marką, która dziś jest rozpoznawalna na całym świecie.

Givenchy przeszedł na emeryturę w 1995 roku. Jego zastępcą był John Galliano, a następnie Alexander McQueen, choć obaj często ignorowali dziedzictwo założyciela. Po rządach Julien Macdonald, Riccardo Tisci przejął kreatywny ster marki od 2005 do 2017 roku, tym samym zapewniając jej ponad sześciokrotny wzrost przychodów. Obecnie dyrektorem kreatywnym Givenchy jest Clare Waight Keller.