Od niedzieli w nadmorskim kurorcie Bastad trwają szwedzkie mistrzostwa weteranów w tenisie ziemnym. Impreza jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji turnieju udział bierze ponad 400 zawodników, a jednym z nich jest... Hugh Grant, popularny brytyjski aktor, znany z takich produkcji filmowych, jak "Cztery wesela i pogrzeb" czy "Dziennik Bridget Jones".

SPRAWDŹ: Agnieszka Radwańska URODZIŁA! Tenisistka przywitała na świecie swoje pierwsze dziecko

Hugh Grant został tenisistą!

59-latek rozpoczął zmagania w szwedzkim czempionacie z wysokiego "C". Aktor w dwóch szybkich setach 6:3, 6:1 pokonał Ferenca Kovacsa. Po przegranym meczu rywal Granta skarżył się na fakt, że spotkanie odbyło się w godzinach porannych, a nie tak jak wcześniej planowano o 13:00. Organizatorzy zdecydowali się na taki krok w obawie przed najazdem dużej liczby kibiców. Aktor cieszy się w Szwecji ogromną popularnością.

- Nazwisko aktora było wymienione w programie lecz z powodu restrykcji epidemiologicznych, pozwalających na obecność do 50 osób na stadionie, chcieliśmy uniknąć tłumu sympatyków aktora polujących na autografy przed obiektem. Dlatego w ostatniej chwili przesunęliśmy mecz z godziny 13.00 na 8.00. W ten sposób stał się on inauguracją naszego turnieju - powiedział dyrektor zawodów Bjoern Ekstroem.

Gwiazdor uczestniczy w tenisowych mistrzostwach Szwecji mimo tego, że nie jest obywatelem tego kraju. Organizatorzy turnieju postanowili zrobić jednak dla Hugh Granta wyjątek i dopuścili go do udziału w zawodach. Wpływa na to miała zapewne nie tylko ogromna popularność 59-latka, ale również fakt, że żoną aktor od dwóch lat jest Szwedka Anna Elberstein. Brytyjczyk jest także właścicielem domu letniskowego nieopodal Bastad, gdzie odbywają się mistrzostwa.

Turniej potrwa do 4 sierpnia. 

Myślicie, że Hugh Grant zdobędzie tenisowe mistrzostwo Szwecji? 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest Anna Elberstein - żona Hugh Granta?