Ida Nowakowska spodziewa się swojego pierwszego dziecka, a informację o ciąży zdradziła na antenie "Pytania na Śniadanie". W najnowszym wywiadzie przyznała, że na pomysł ogłoszenia radosnej nowiny na wizji wpadła jedna z osób z TVP. Ona sama miała tremę przed występem i nie spodziewała się "lawiny gratulacji i przemiłych porad", która na nią spłynęła. Wyznała też, że jest pod wrażeniem tego, jak dobrze Telewizja Polska traktuje zatrudnione kobiety w ciąży.

Ida Nowakowska chwali pracę w TVP: "Cudowna, inspirująca rodzina"

- Wszyscy w TVP troszczą się o mnie. Takie zaopiekowanie jest dla nas, przyszłych mamuś, bardzo ważne. Chyba najważniejsze. (...) Mam szczęście, że w TVP ciąża i dzieci są radością. To jest taka cudowna, inspirująca rodzina. (...) Myślę, że mam szczęście być wśród ludzi, dla których nowe życie jest wielką radością - chwaliła współpracowników w rozmowie z "Faktem".

Ida Nowakowska dodała również, że kiedy zostanie mamą, zamierza brać przykład ze swoich kolegów z "Pytania na Śniadanie" - Tomasza Wolnego i Łukasza Nowickiego.

- Potrafią wspaniale połączyć pracę zawodową i pasjonujące życie rodzinne. To dla mnie i mojego męża Jacka ogromna inspiracja - przyznała.