Nie milkną echa wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Przypomnijmy, że w czwartek sędziowie TK z prezes Julią Przyłębską na czele orzekli, że aborcja w przypadku, kiedy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z Konstytucją. Tuż po ogłoszeniu decyzji w wielu polskich miastach doszło do protestów.

ZOBACZ: Gwiazdy ostro komentują wyrok TK ws. aborcji: "To skazanie tysięcy kobiet na cierpienie"

Ida Nowakowska komentuje wyrok TK ws. aborcji eugenicznej

Wyrok TK ws. aborcji odbił się szerokim echem także w mediach. Głos zabrały zaangażowane w sprawy społeczne największe osobistości polskiego show-biznesu. Znaczna część gwiazd stanęła po stronie protestujących kobiet, zupełnie odmienne zdanie niż koleżanki z branży ma Ida Nowakowska. Prezenterka TVP do decyzji Trybunału Konstytucyjnego podchodzi z dużą ostrożnością.

- Ja uważam, że jest to temat, w którym nie można mieć stanowiska. Taki mój apel do osób, które są osobami publicznymi - jeśli się wypowiadamy na ten temat, warto się w niego wgłębić i wiedzieć, dlaczego się podejmuje takie stanowisko. Ten temat jest niezwykle trudny, wrażliwy. Dotyka wielu osób i w różnym stopniu każdy inaczej przeżywa tę historię - powiedziała tancerka w rozmowie z portalem "Jastrząb Post".

Gospodyni "Pytania na śniadanie", która nigdy nie ukrywała swojego przywiązania do wiary, w dalszej części wywiadu dodała, że "życia nie można po prostu zlikwidować".

- Ja podchodzę do tego indywidualnie, sama nie miałam takiej sytuacji, więc staram się gdzieś otworzyć swoje serce i zrozumieć. Ale jestem wychowana tak, że wiem, że życie to jest coś, czego nie można po prostu zlikwidować, bo się chcę, ma się taką zachciankę. Wszystko jest po coś. Ale wiem, że ja jako kobieta i osoba, która stara się być osobą myślącą, cały czas zgłębiam i edukuje się w tym temacie, żeby kiedyś podjąć stanowisko, które kiedyś będzie wartościowe.

Podzielacie zdanie Idy Nowakowskiej?

SPRAWDŹ TAKŻE: Małgorzata Rozenek ostro do Kaczyńskiego: "Jedyną c***, którą możesz zarządzać, jest Andrzej Duda"