Ida Nowakowska odchodzi z "Pytania na śniadanie"! Pierwszy odcinek porannego programu z udziałem tancerki mogliśmy obejrzeć 17 maja. Na antenie partnerował jej Łukasz Nowicki, a opinie na temat duetu były podzielone. Część widzów twierdziła, że Nowakowska jest perfekcjonistką i świetnie odnalazła się w nowej roli, inni natomiast pisali, że gwiazda nie budzi w nich pozytywnych emocji i na jej miejscu chętnie zobaczyliby kogoś innego. Czy to ze względu na negatywne opinie internautów Ida zdecydowała się zrezygnować z roli gospodyni "Pytania na Śniadanie"? Wszystko wytłumaczyła na swoim profilu na Instagramie.

Ida Nowakowska odchodzi z "Pytania na śniadanie"!

Prowadząca "Pytanie na śniadanie" w obszernym poście podziękowała swojemu antenowemu partnerowi, Łukaszowi Nowickiemu i wyznała, że jej decyzja spowodowana jest... nową propozycją zawodową!

"Łukasz Nowicki dziękuję za symbolicznego Niedźwiadka Wojtka. Będę tęsknić za całą ekipą Pytania na Śniadanie, ale wiem, że wrócę z tej przygody jako osoba bogata w wyjątkowe i wartościowe doświadczenia. Jakiej przygody? Będę miała zaszczyt prowadzić nowy projekt, unikatowy w dziejach światowej telewizji. Łączymy historię i teraźniejszość. Pamięć o bohaterach, surwiwal i doskonałą przygodę."

Jak się okazuje, Ida Nowakowska zrezygnowała z prowadzenia porannego programu, aby móc zaangażować się w inny projekt. Tancerka już wiosną poprowadzi "Szlak Nadziei" w TVP1, w którym razem z sześcioma śmiałkami wyruszy w trasę, którą 78 lat temu pokonali żołnierze z Armii Andersa:

"120 tysięcy osób, ponad 12,5 tysiąca kilometrów, prawie cztery lata morderczej wędrówki. Idąc śladami tamtych bohaterów, zagłębimy się w dziewiczą, syberyjską tajgę. Przemierzymy bezkresne stepy Kazachstanu i bezlitosne pustynie Bliskiego Wschodu. Przeprawimy się przez morza, najgłębsze jezioro świata i rzeki, które nawet nie mają nazw. W upale i mrozie na nowo przeżyjemy historię i oddamy hołd bohaterom. [...] Ruszamy. Szlak Nadziei na TVP1 już na wiosnę."

Kim jest Ida Nowakowska?

Ida Nowakowska widzom Telewizji Polskiej dała się poznać jako energetyczna współprowadząca programy „Bake off – Ale Ciacho” i „Bake off Junior” oraz niezwykle wymagająca jurorka „Dance, Dance, Dance”. Gwiazda jest córką znanego pisarza Marka Nowakowskiego. Profesjonalne wykształcenie taneczne zdobywała na prestiżowych uczelniach w Polsce i zagranicą. Występowała w Metropolitan Opera i na innych nowojorskich scenach. Utalentowaną tancerkę docenili też producenci amerykańskiego talent-show „The World’s Best”, w którym Ida zasiadła na fotelu jurorki.

Będzie Wam jej brakowało w porannym programie TVP?