Do finału „Idola” przeszła ósemka uczestników. Już za godzinę rozpocznie się pierwszy z sześciu odcinków na żywo, w których swoimi występami będą musieli porwać nie tylko publiczność w studiu, lecz także widzów przed telewizorami.  W ostatnim, finałowym odcinku zostanie ich tylko troje. Każdy z finałowej ósemki ma za sobą już koncerty. Jak się okazuje, ci młodzi muzycy czasem musieli grać w bardzo dziwnych miejscach. Nie uwierzycie, w jakich! Zobaczcie, co nam powiedzieli!

ZOBACZ: ZENON MARTYNIUK kupił sobie nowy dom! To w nim spędzi święta?

Adam Kalinowski:

Do najdziwniejszych, a może najciekawszych miejsc, w jakich grałem wydaje mi się, że mogę zaliczyć koncert na poprawinach irlandzkiego małżeństwa w Sopocie na plaży i granie na monachijskiej starówce.

Karolina Artymowicz zagrała kiedyś koncert w rodzinnym Charbowie – na świetlicy. Wspomina, że mimo wszystko, było bardzo przyjemnie i dostała w zamian ciasto!

Jakub Krystyan:

Moje najdziwniejsze granie to hotel nad morzem, gdzie siedziało 5 osób, grałem bez struny na nie za dobrym sprzęcie. Przedział wiekowy Niemki 70+…  Do dziś nie wiem, czy mnie słyszały. 

Adrian Szupke pamięta, że „była niezliczona ilość imprez i dziwnych miejsc: peron w Rimini, barka w Krakowie podczas urodzin kogoś 65+, parking autokarowy na wielkiej imprezie pod Paryżem… 

Patrycja Jewsienia:

Najdziwniejszym miejscem, w którym miałam koncert była chyba moja pracownia. Zostaliśmy z przyjaciółmi po godzinach, zrobiliśmy scenę z czego się dało, jak przystało na rzeźbiarzy, a scenografię tworzyły studenckie prace. To był niezapomniany koncert!

Mariusz Dyba najbardziej pamięta granie w Morzu Śródziemnym:

Nie nad morzem, tylko w morzu. Parę ładnych lat temu śpiewałem w chórze, byliśmy na konkursie w Grecji. Po udanym występie, w bardzo upalną noc urządziliśmy sobie koncert w morzu. Szczęśliwie nikt nie utonął!

Czy dzisiejszego wieczoru pójdzie im równie dobrze jak podczas tych nietypowych i jedynych w swoim rodzaju koncertów?

POLECAMY: IDOL Już dziś pierwszy odcinek na żywo! Jak zniosą to uczestnicy? [WIDEO]

Pierwszy odcinek „Idola” na żywo już dziś, 12 kwietnia o godz. 20:00 w Polsacie! Za kogo będziecie najmocniej trzymać kciuki?