Idris Elba ma koronawirusa. Popularny aktor poinformował o wyniku testu w serwisach społecznościowych. "Dziś rano zdiagnozowano u mnie COVID-19. Czuję się dobrze, nie mam symptomów, ale jestem w (dobrowolnej - przyp red.) izolacji od czasu, gdy dowiedziałem się, że mogłem mieć kontakt z osobą zakażoną wirusem" - napisał w niedzielę na Twitterze. Zdobywca Złotego Globu za rolę w serialu "Luther" przy okazji zaapelował także do swoich fanów o niewychodzenie z domów bez potrzeby. "Ludzie, zostańcie w domach i bądźcie pragmatyczni. Będę wam dawał znać, jak sobie radzę. Bez paniki" - dodał.

Idris Elba ma koronawirusa

Idris Elba najprawdopodobniej zakaził się koronawirusem 4 marca na konferencji WE Day UK 2020, która odbywała się mogącej pomieścić 12,5 tysiąca osób hali widowiskowo-sportowej Wembley Arena. Aktor był jednym z prelegentów. Na tej samej imprezie obecny także premier Kanady, Justin Trudeau i jego żona, Sophie Gregoire, u której również parę dni temu wykryto koronawirusa.

ZOBACZ: Żona Justina Trudeau zaraziła się koronawirusem. W jakim jest stanie?

Na dołączonym do tweeta nagraniu wideo obok aktora pojawia się jego żona, Sabrina Dhowre. Elba przyznał, że jego ukochana jeszcze nie przechodziła badania w kierunku koronawirusa.

SPRAWDŹ TEŹ: Red Lipstick Monster pokazała, jak prosto zrobić w domu żel antybakteryjny, który zabija koronawirusa

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutajCałodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.