Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się o karierze Igi Lis w modelingu. Dziś okazuje się, że ta przygoda zeszła na drugi tor. Iga Lis świetnie poradziła sobie w świecie mody – mieliśmy okazję podziwiać ją na wybiegu u duetu Paprocki & Brzozowski, u Łukasza Jemioła czy duetu MMC. Teraz Iga Lis postanowiła spróbować swoich sił w innej dziedzinie. Właśnie pochwaliła się na Instagramie informacją, że to właśnie jej przypadło w udziale prowadzenie spotkania z Lechem Wałęsą.

 Spotkanie z Lechem Wałęsą odbyło się w szkole Igi Lis, ale to właśnie ona dostąpiła zaszczytu, mogąc poprowadzić spotkanie z legendą. Swoim osiągnięciem pochwaliła się na Instagramie, zamieszczając obszerny wpis.

W poniedziałek spotkał mnie wyjątkowy zaszczyt - poprowadziłam spotkanie z wielkim bohaterem i jedną z najbardziej rozpoznawanych na świecie postaci polskiej historii, z prezydentem Lechem Wałęsą - napisała 17-letnia Iga na Instagramie. Człowiekiem, który poprowadził Solidarność do zwycięstwa i odegrał ogromną rolę w obaleniu komunizmu. W 1983 roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w 1990 roku został pierwszym prezydentem Polski, wybranym w powszechnych wyborach. Do dziś korzysta ze swojego wielkiego autorytetu, by bronić demokracji i praw człowieka. W czasie spotkania rozmawialiśmy z Panem Prezydentem o przeszłości i teraźniejszości oraz o roli jaką w walce z niesprawiedliwością może i powinno odegrać pokolenie młodych ludzi. Przesłanie Lecha Wałęsy było pełne nadziei i determinacji oraz przekonania, że walka z populizmem i demagogią będzie skuteczna.

Swój wpis zakończyła podziękowaniami.

Słowa Pana Prezydenta i jego przesłanie pozostaną w nas na zawsze. Nie jestem w stanie wyrazić słowami wdzięczności i radości z tego spotkania. Dziękuję mojej szkole i wszystkim, dzięki którym mogło ono dojść do skutku. Wciąż nie mogę uwierzyć w to, że marzenie się spełniło. - napisała. 

Oczywiście wśród komentarzy nie zabrakło komentarza Kingi Rusin, która odniosła się do wystąpienia córki.

Byłaś świetnie przygotowana i pełna pasji! A to najważniejsze. Gratulacje - napisała Kinga Rusin.

Czy Iga Lis porzuciła marzenia o byciu modelką i zamierza pójdzie w ślady ojca, Tomasza Lisa? Jak się okazuje to nie pierwsze spotkanie, które miała okazję poprowadzić Iga. W lutym tego roku pochwaliła się na Instagramie, że poprowadziła w szkole spotkanie z Agnieszką Holland, z którą rozmawiała m.in o filmie i sprawach kobiet.