Iga Świątek właśnie odniosła wielki sukces - wygrała mecz pierwszej rundy Australian Open. 17-letnia Polka zachwyca formą, umiejętnościami oraz swoją determinacją. A musiała pokonać nie tylko rywalkę, Anę Bogdan, ale również własne słabości. Otóż w trzecim secie tenisistka potrzebowała pomocy medycznej. Ostatecznie zwyciężyła. O Świątek mówi się, że jest sensacją polskiego tenisa oraz że ma szansę przebić Agnieszkę Radwańską, która - przypomnijmy - ostatnio oficjalnie zakończyła karierę zawodową. Skąd się wzięła, co już osiągnęła oraz jakie ma plany na dalszy rozwój? Dowiedz się wszystkiego o Idze Świątek PONIŻEJ.

Iga Świątek - kim jest? Wiek, wzrost, sukcesy, pozycja w rankingu WTA

Iga Świątek pochodzi z Warszawy. Urodziła się 31 maja 2001 roku. Ma 17 lat. W 2018 roku zwyciężyła w juniorskim Wimbledonie. Wygrała także w juniorski French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally. Była też finalistką juniorskiego Australian Open 2017. Iga ma 176 cm wzrostu i waży 76 kilogramów. Ojciec Świątek, Tomasz, to polski wioślarz i olimpijczyk z Seulu (1988).  Siostra Igi, Agata, przez kilkanaście lat grała w tenisa.

Iga Świątek trenuje w Klubie Tenisowym Legia Warszawa. Dotychczas występowała w reprezentacji Polski w tenisie do lat 16. Nowy sezon polska tenisistka rozpoczęła od kwalifikacji do turnieju WTA w Auckland. Pierwszy pojedynek Świątek wygrała 6:2, 6:2 z Elys Venturą. W drugiej rundzie pokonała Clairie Liu. Iga wystąpiła w kwalifikacjach do Australian Open. W pierwszej rundzie turnieju wygrała z Aną Bogdan 6:3, 3:6, 6:4. W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Camilą Giorgi.

Na razie Światek zachwyca wszystkich techniką gry, wytrwałością i determinacją. Mówi się, ż eto nowa nadzieja polskiego tenisa, która ma szansę przebić osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej. Jednak sama Iga twierdzi, że wzoruje się raczej na Serenie Williams, Garbine Muguruzie oraz Simonie Halep.

Według rankingu WTA, Świątek zajmuje obecnie 178 miejsce wśród światowych tenisistów.

Zobacz zdjęcia Igi Świątek w naszej GALERII. Młodej Polce życzymy samych sukcesów!