Iga Świątek to jedna z najlepszych tenisistek młodego pokolenia na świecie. O 19-latce mówi się, że ma szansę przebić Agnieszkę Radwańską, która - przypomnijmy - pod koniec 2018 roku oficjalnie zakończyła karierę zawodową. Skąd się wzięła, co już osiągnęła oraz jakie ma plany na dalszy rozwój? Dowiedz się wszystkiego o Idze Świątek PONIŻEJ.

Iga Świątek - kim jest? Wiek, wzrost, sukcesy, pozycja w rankingu WTA

Iga Świątek pochodzi z Warszawy. Urodziła się 31 maja 2001 roku. W 2018 roku zwyciężyła w juniorskim Wimbledonie. Wygrała także w juniorski French Open 2018 w grze podwójnej dziewcząt w parze z Caty McNally. Była też finalistką juniorskiego Australian Open 2017. Iga ma 176 cm wzrostu i waży 76 kilogramów. Ojciec Świątek, Tomasz, to polski wioślarz i olimpijczyk z Seulu (1988). Siostra Igi, Agata, przez kilkanaście lat grała w tenisa. Młoda zawodniczka może się pochwalić nie tylko osiągnięciami na korcie, ale także poza nim. W 2020 roku Iga przystąpiła do matury, którą zdała w imponującym stylu. Z języka polskiego miała 83 proc., a z podstawowych egzaminów z języka angielskiego i matematyki po 100 proc. 

Iga Świątek na co dzień trenuje w Klubie Tenisowym Legia Warszawa. Dotychczas największe sukcesy w dorosłym tenisie warszawianka odnosiła na kortach ziemnych. W 2019 roku zagrał w finale turnieju WTA w szwajcarskim Lugano, gdzie uległa w trzech setach Słowence Polonie Hercog (3:6, 6:3, 3:6). W tym samym sezonie osiągnęła także czwartą rundę we French Open. 

Na razie Świątek zachwyca wszystkich techniką gry, wytrwałością i determinacją. Mówi się, że to nowa nadzieja polskiego tenisa, która ma szansę przebić osiągnięcia Agnieszki Radwańskiej. Jednak sama Iga twierdzi, że wzoruje się raczej na Serenie Williams, Garbine Muguruzie oraz Simonie Halep.

Zobacz zdjęcia Igi Świątek w naszej GALERII. Młodej Polce życzymy samych sukcesów!