Ile zarabia Jerzy Owsiak? Takie pytanie powraca jak bumerang praktycznie przy okazji każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarobki Jurka Owsiaka w fundacji WOŚP to kwestia, która od lat niezmiennie wzbudza emocje, dyskusje i wiele plotek. Chcąc postawić sprawę jasno i raz na zawsze uciąć wszelkie spekulacje na ten drażliwy temat, szef WOŚP w 2017 roku po raz pierwszy podał konkretną kwotę. Odpowiedź na pytanie o wysokość zarobków Jerzego Owsiaka padła w wywiadzie z dziennikarzem tygodnika "Newsweek". 

ZOBACZ: JERZY OWSIAK skazany za przekleństwa na Woodstocku. Ile musi zapłacić?

Zarobki Jerzego Owsiaka w WOŚP

Jak ustalił dziennikarz Radosław Omachel, wynagrodzenie Jerzego Owsiaka nie pochodzi bezpośrednio ze środków fundacji WOŚP, gdzie działacz nie ma nawet etatu, ale z funduszów spółki Złoty Melon, która jest m.in. producentem Przystanku Woodstock. Złoty Melon zajmuje się zapleczem każdego Finału, przygotowuje grafiki dla Orkiestry oraz m.in. wydaje płyty z muzyką. Ile więc dokładnie zarabia Jerzy Owsiak?

Pensja Jerzego Owsiaka wynosi około 9 tysięcy złotych. Do tego dochodzi telefon służbowy oraz auto udostępniane mu przez fundację WOŚP.