Ilona Felicjańska to jedna z nielicznych postaci w polskim show-biznesie, która opowiada publicznie o swoich zmaganiach z alkoholizmem. Była modelka została ostatnio zapytana o to, czy próbowała pomóc Agnieszce Kotulance. Nie jest bowiem tajemnicą, że zmarła w lutym tego roku była aktorka serialu "Klan" również zmagała się z tą ciężką chorobą. W rozmowie z dziennikarzem Felicjańska zdradziła, że rzeczywiście próbowała skontaktować się z Kotulanką. Niestety bezskutecznie.

Był moment, gdy próbowałam ją odszukać, dotarłam nawet do jej córki, ale nie dostałam żadnego namiaru na nią. Zrobiłam tyle, ile mogłam, żeby nie mieć do siebie pretensji, że nie podjęłam żadnych kroków. Nie dotarłam do niej, ale widocznie tak miało być. Może ta śmierć powinna też obudzić nas i powiedzieć: "to jest choroba" - wyznała w rozmowie z redaktorem portalu PrzeAmbitni.

Ilona Felicjańska o Agnieszce Kotulance

Ilona Felicjańska przy okazji podzieliła się też swoimi ogólnymi przemyśleniami na temat pomocy osobom zmagającym się z chorobą alkoholową i innymi uzależnieniami. Na podstawie własnych doświadczeń doszła do wniosku, że nie powinno się na siłę pomagać osobom, które nie są na to gotowe ani chętne.

Nie da się pomóc osobie, która nie wyciąga ręki. Nie powinniśmy pomagać nikomu na siłę. Pomaganie jest skuteczne wtedy, gdy osoba jest gotowa, żeby tą pomoc przyjąćCzasami jeśli pomagamy komuś na siłę, tak naprawdę krzywdzimy tę osobę, a później jak coś pójdzie nie tak, to my będziemy winnymi złej sytuacji - powiedziała.

Zdjęcia Ilony Felicjańskiej i Agnieszki Kotulanki znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Kora, Kotulanka, Avicii zmarli w 2018 roku. Kto jeszcze odszedł? [GALERIA]