Nowa aktualizacja Instagrama - przewijanie postów w bok. Instagram zaczyna testowanie nowej opcji przeglądania postów na tablicy. Zarządzający aplikacją zauważyli, że dziś więcej osób przegląda Stories znajomych, niż udostępnione przez nich zdjęcia i filmy. W związku z tym postanowiono wprowadzić nowy format Instagrama. Wybrani użytkownicy już od dziś korzystają z "ulepszonej" wersji aplikacji, w której posty na głównym feedzie przewijane są nie w dół, tak jak to było do tej pory, ale w bok. Wygląda to tak:

Aktualizacja Instagrama - przewijanie w bok

Instagram na razie nie poinformował, czy wprowadzona zmiana obejmie wszystkich użytkowników i będzie obowiązkowa, czy może opcjonalna. Użytkownicy aplikacji nie są zadowoleni z wprowadzonej aktualizacji. Byli przyzwyczajeni do tradycyjnego sposobu przewijania postów i prawdopodobnie ciężko będzie im przystosować się do zmian. Czy nowa aktualizacja Instagrama sprawi, że część użytkowników przestanie z niego korzystać? A może władze portalu społecznościowego wycofają się wkrótce ze swojej decyzji? Pozostaje nam czekać na kolejny krok Instagrama.

Dlaczego Instagram wprowadził przewijanie postów w bok?

Instagram wprowadził przewijanie postów w bok z bardzo prostej przyczyny - przez Insta Stories. Od 2016 roku Stories stało się prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się rodzajem mediów, jakie kiedykolwiek zostały wprowadzone na rynek: nie tylko na Instagramie, ale wszędzie w Internecie. Instagram Stories cieszy się dziś dwa razy większą popularnością od swojego największego rywala portalu - Snapchata i stanowi największą część sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z aplikacji.

Prawdopodobnie podekscytowany ogromną popularnością Insta Stories Instagram postanowił, że wszystko inne na platformie będzie działało w ten sposób.

Czy można cofnąć aktualizację Instagrama?

Niestety nie. Instagram nie daje możliwości przywrócenie starego sposobu przewijania, albo wyboru między przewijaniem w dół i w bok.

Pozostaje nam poczekać na kolejny krok Instagrama i liczyć, że przywróci on stary wygląd aplikacji, albo spróbować przestawić na nowy sposób przewijania zdjęć...

AKTUALIZACJA: Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że Instagram wrócił do poprzedniego sposobu przewijania postów. Istnieje więc duża możliwość, że chwilowa zmiana była jedynie fazą testów.