Instagram planuje wprowadzić rewolucyjną zmianę. Już wkrótce polubienia zobaczy tylko właściciel profilu. Liczba tzw. lajków ma zostać ukryta dla postronnych użytkowników serwisu, w tym nawet dla znajomych. Twórcy aplikacji twierdzą, że chcą, aby użytkownicy mogli w końcu znów skupić się wyłącznie na zdjęciu, czy filmiku zamiast przejmować się popularnością wpisu. Nowe rozwiązanie testowane jest już aktualnie na profilach wybranych użytkowników w Australii, Brazylii, Irlandii, Japonii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Włoszech.

Instagram ukryje lajki

Na razie nie wiadomo, jak skasowanie publicznego licznika polubień wpłynie na aplikację. Wyrobione zdanie na ten temat ma już jednak wielu influencerów, którzy dzięki Instagramowi zarabiają krocie m.in. na promowaniu produktów oraz otrzymywaniu prowizji od sprzedaży.

- Nadal będę publikowała tyle, co wcześniej, ale jest to dla mnie demotywujące - mówi posiadająca 2,7 mln obserwujących influencerka Jem Wolfie z Australii, gdzie zaczęto już testować ukrycie liczby lajków.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jem  Wolfie (@jemwolfie) Maj 17, 2019 o 6:49 PDT

Instagram jest obecnie jednym z najbardziej się rozwijających się narzędzi e-commercu. Wielu influencerów, jak np. Zak Hasleby z Australii narzeka, że jeśli liczba lajków zostanie ukryta na stałe, to znacznie utrudni mu to współpracę z firmami, które także nie będą mogły zobaczyć liczby polubień przy poszczególnych postach.

Są też jednak tacy, których perspektywa ukrycia licznika polubień na Instagramie bardzo cieszy. Należy do nich m.in. popularny piosenkarz i aktor, Troye Sivan, który w czerwcu na Orange Warsaw Festival 2019 zaliczył swój pierwszy koncert w Polsce.

- Cieszę się, że młodzi ludzie przestaną uzależniać poczucie własnej wartości oraz wartość swojego contentu od liczby wyświetlającej się na ekranie - napisał podekscytowany artysta na Twitterze.

Instagram powinien na stałe skasować widoczność liczby polubień?

SPRAWDŹ TEŻ: FACE APP - gwiazdy oszalały na punkcie aplikacji do postarzania twarzy [ZDJĘCIA]