Irena Dziedzic zmarła 5 listopada 2018 roku w wieku 93 lat. Informacja o jej śmierci nie trafiła jednak wtedy do mediów. Dopiero dziś, Andrzej Luter z miesięcznika "Więź", na swoim facebookowym profilu zamieścił wiadomość o pogrzebie legendarnej dziennikarki i prezenterki. Uroczystości pogrzebowe Ireny Dziecic odbędą się 14 stycznia 2019 roku o godzinie 13.00 w Laskach. Msza zostanie odprawiona w drewnianej kaplicy sióstr franciszkanek pw. Matki Bożej Anielskiej, a następnie dziennikarka zostanie pochowana na słynnym, kameralnym cmentarzu w lesie.

Irena Dziedzic nie żyje

Irena Dziedzic była legendarną dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Założyła pierwsze polskie talk-show "Tele-Echo". Występowała również w filmach, m.in. w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, czy w jednym z odcinków "Wojny domowej" Jerzego Gruzy. Prowadziła wiele festiwali w Sopocie i w Opolu. Jak wspomina Andrzej Luter, bystrość i erudycję zachowała do samego końca:

" Umarła IRENA DZIEDZIC, największa gwiazda polskiej telewizji w czasach PRL. Inteligencja, klasa, perfekcja, zawoalowana złośliwość, ironia - wszystko to fantastycznie łączyła w sobie. Była preksursorką telewizyjnych programów "show"; jej "Tele - Echo" oglądała cała Polska, i trzeba przyznać, że jakby porównać jej programy z dziejszymi celebryckimi rozmówkami, to widoczna jest przepaść. [..] Była niełatwym człowiekiem, twardym, pewnym siebie; można o niej napisać: "miała charakter!"

Była "głodna" człowieka, rozmowy, żyła samotnie; dwa lata temu spotkałem się z nią na jej prośbę; pięć godzin fascynującego i ciekawego monologu. Bystrość, erudycja, inteligencja - to zachowała do samego końca."

Irena Dziedzic zmarła w wieku 93 lat.