Telewizja TTV przedstawia zupełnie nowy format - reality show o nazwie "It's my life! To moje życie". Akcja programu będzie się toczyć w Krakowie. W jednym domu zamieszka ze sobą razem pięć osób: dwie dziewczyny i trzech chłopaków. O co dokładnie chodzi w programie? Kim są uczestnicy? Już wiemy!

"It's my life! To moje życie" - kim są uczestnicy?

Uczestnicy programu to młodzi ludzie (w wieku od 18 do 30 lat), którzy szukają zmiany w życiu. Jedni chcą wyprowadzić się od rodziców i zacząć samodzielne życie, inni dostać ciekawą pracę i zarabiać własne pieniądze. Teraz zamieszkają razem. Nie znają się i nigdy wcześniej się nie widzieli. Będą musieli dzielić ze sobą nie tylko pokoje, kuchnię i łazienkę, ale też rachunki.

Na start mają do zapłacenia czynsz i kaucję za wynajem, potem dojdą inne, codzienne wydatki. Czy podzielą się nimi, zależy tylko od nich. Każdy uczestnik dostanie na start jednorazowe wsparcie finansowe (kwotę odpowiadającą pensji minimalnej), pieniądze te mogą wydać jak chcą.

- Młodzi ludzie, którzy chcą zmienić swoje życie - przeprowadzić się do innego miasta, czy zmienić pracę - oprócz odwagi potrzebują odpowiedniego zaplecza finansowego. Nie wszyscy są jednak w tak komfortowej sytuacji, by od razu wynająć samemu mieszkanie i mieć na swoje potrzeby. W tym programie uważnie śledzić będziemy losy piątki bohaterów i ich determinację, aby samodzielnie poradzić sobie w dużym mieście. Dodatkowo, oprócz ich starań o przebicie się na rynku pracy, chcemy pokazać ich życie "po godzinach", jak się odnajdą obcym mieście. Dla każdego z nich samodzielność, dojrzałość w tych niepewnych czasach oznacza co innego, inne decyzje, inne wybory - wyjaśnia Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV.

"It's my life! To moje życie" - na czym polega show?

Kamery programu będą towarzyszyć uczestnikom na każdym kroku. Mogą ich odwiedzać znajomi i rodzina, do dyspozycji mają również nieograniczony dostęp do swoich telefonów i internetu. Po miesiącu będą musieli jednak zdecydować, czy zostają na kolejny - czy stać ich na wynajęcie mieszkania, czy nadal chcą mieszkać razem. 

Jak tłumaczą producenci, ten eksperyment ma odkryć, z jakimi problemami mierzą się młodzi ludzie, którzy swoje marzenia postanowili zrealizować właśnie teraz - w dobie pandemii koronawirusa i niepewnej przyszłości.

Premiera "It's my life! To moje życie" odbędzie się na antenie TTV już 1 września. W każdy wtorek o godz. 22 stacja wyemituje dwa odcinki show.

Zobacz zdjęcia wszystkich uczestników już teraz w naszej GALERII.