Jakiś czas temu w Iranie doszło do przykrej sytuacji, kiedy za nagranie filmiku do piosenki "Happy" Pharella Williamsa, tańcząca grupa ludzi została skazana na więzienie i chłostę. Młodzi Irańczycy nie przestają się buntować przeciwko absurdalnemu dla nas zakazowi tańca w miejscu publicznym.

Niedawno do sieci trafił filmik, w którym oglądamy młodą dziewczynę tańczącą w hidżabie (okrycie głowy), który niedbale zwisa z jej głowy... Iranka okazała tym samym brak szacunku do swojej religii i obowiązujących w kraju zakazów.

Sprawa dziś nabiera światowego formatu, a wesprzeć ją postanowiła m.in. znana polska aktorka i tancerka - Iza Miko. Wyprodukowała właśnie filmik "Desert Dancer", który jest promocją protestu przeciw zakazowi tańca w Iranie. 

"Wyzywam cię do tańca w miejscu publicznym. Wolność wymaga odwagi" - namawia Iza Miko na końcu filmiku.

W kwietniu do kin trafi film o tytule "Desert Dancer" opowiadający historię młodego Irańczyka, który miał marzenie aby zostać tancerzem w swoim kraju... 

Iza Miko namawia wszystkich do udziału w proteście. Wystarczy nagrać krótki filmik, tańcząc w miejscu publicznym, opublikować go na Youtube i otagować hasłem "desertdancerthemovie".

Więzieniu za taniec mówimy nie. Każdy z Was może pomóc. Zobaczcie poniżej protest Izy Miko!

» PRZECZYTAJ TAKŻE: Iza Miko - Wspomina zmarłego narzeczonego