1 maja 2019 roku nad ranem zmarła Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Informację o śmierci wokalistki podano na oficjalnym profilu zespołu Tercet Egzotyczny na Facebooku. Liderka grupy odeszła w wieku 78 lat. Na razie nie podano oficjalnej przyczyny śmierci artystki. Nie jest jednak tajemnicą, że Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmagała się z chorobą nowotworową. O swojej wyczerpującej walce z rakiem trzustki otwarcie opowiadała  w mediach. Liderka Tercetu Egzotycznego o swojej ciężkiej chorobie dowiedziała się w 2017 roku tuż po występie na festiwalu w Opolu. Osłabiona gwiazda niemal prosto ze sceny trafiła do szpitala. Wykrycie nowotworu nastąpiło przypadkowo, przy okazji badań z powodu żółtaczki. Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie była operowana ze względu na wszczepiony rozrusznik serca i podeszły wiek. Zdecydowano się na radioterapię. 

- Z 10 tysięcy komórek nowotworowych ich liczba spadła na 120. Wtedy już wiedziałem, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Pojechałam do Katowic na tomograf - a po tygodniu miałam wyniki: 'Nie ma raka, zwalczyliśmy go'. Za pół roku czekają mnie badania kontrolne. I tak przez pięć kolejnych lat będę musiała sprawdzać, czy wszystko jest OK - mówiła pod koniec 2018 roku.

Nie żyje Izabela Skrybant-Dziewiątkowska

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska przyszła na świat w 1941 roku w Łukowcu Wiszniowieckim koło Lwowa. Swoją karierę artystyczną i estradową rozpoczęła już jako 20-latka. Z Tercetem Egzotycznym była związana od początku istnienia zespołu, czyli od 1963 roku. Największe przeboje grupy to m.in. "Pamelo, żegnaj", "Ile wieczorów", "Kilka dni", Conga, Bonga i Cabasa", "O, Izabelo" i "Kołysanka w Acapulco". Za swoją działalność na polskiej scenie muzycznej wokalistka została odznaczona m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Medalem Militio Pro Christi i Dolnośląską Nagrodą Kulturalną "Silesia".

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska na przestrzeni lat - zobacz zdjęcia wokalistki z różnych okresów kariery w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Izabela Skrybant-Dziewiątkowska - kim była prywatnie? Mąż, dzieci, rodzina