Przygodę z aktorstwem zaczęła mając zaledwie 7 lat. Dziś nie ma roli, której by nie zagrała. Izabella Miko obchodzi 36 urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć Wam jej sesję dla Gali.

Kim jest Iza Miko?

Izabella Miko to tak naprawdę Izabella Mikołajczak. Mimo, że swoją przygodę z wielkim światem zaczęła jako aktorka (zagrała w filmie Pan Kleks w kosmosie), to chciała zrobić karierę nie jako aktorka, ale… tancerka. Jako zaledwie czternastoletnia dziewczynka wyjechała do Stanów, by tam uczyć się tańca. Niestety kontuzja uniemożliwiła jej zdobywanie doświadczenia. Mimo to Miko nie zrezygnowała z wielkiego świata i postanowiła spróbować swoich sił jako aktorka.

Za jej wielki debiut w Hollywood uważa się film „Wygrane marzenia” z 2000 roku, gdzie zagrała u boku Tyry Banks. Kolejną genialną rolą na jej koncie był udział w filmie „W rytmie hip-hopu 2”. Na naszym rynku pojawił się za to film, w którym Miko u boku Mateusza Damięckiego podbiła serca polskich fanów w filmie „Kochaj i tańcz”.

Dziś Izabella Miko obchodzi 36 urodziny. Aktorka wciąż spełnia się jako aktorka. Aktywnie zajmuje się także promowaniem zachowań sprzyjającym ochronie środowiska. Niedawno mieliśmy okazję zobaczyć ją w kolejnej polskiej produkcji. Izabella Miko wzięła udział w programie Azja Express emitowanym w TVN. Jej partnerem był Leszek Stanek.

Z okazji urodzin przypominamy jej wyjątkową sesję dla Gali sprzed lat!