Jacek Braciak urodził się 12 maja 1968 roku w Drezdenku. Ukończył Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Strzelcach Krajeńskich. Po maturze zdawał na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną Warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Akademię ukończył w 1991 roku. Jego rola w przedstawieniu dyplomowym w reżyserii Jana Englerta otrzymała Nagrodę na Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Już jako student Braciak zagrał kilka epizodycznych ról w produkcjach filmowych. W 1991 roku zagrał w miniserialu "Kuchnia polska". Wtedy zaczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gdzie pojawia się do dziś.

Jacek Braciak – filmy i seriale

Jacek Braciak od 1992 regularnie pojawiał się w produkcjach filmowych. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak "Enak", "Uprowadzenie Agaty”, "Edi" (2002), "Warszawa", "Trzeci", "Mistrz", "Jasne błękitne okna", "Co słonko widziało", "Z odzysku". Wystąpił także w kilku filmach Wojtka Smarzowskiego, w tym m.in. „Wołyńi najnowszym, kontrowersyjnym „Klerze, który właśnie otrzymał nagrodę publiczności i nagrodę specjalną na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Szersza publiczność kojarzy go jednak dzięki rolom w serialach, m.in. w "Rodzinka.pl". A tych ma na swoim koncie całą serię, w tym m.in. "Prawo miasto", "Twarzą w twarz", "Londyńczycy", Ludzie Chudego", "Prosto w serce", "Rodzinka.pl" oraz "Druga szansa".

Jacek Braciak – żona i dzieci

Jacek Braciak przez kilka lat był mężem aktorki Mai Hirsch, z którą ma córkę Marię. Para rozstała się w kwietniu 2014 roku. Aktor ma jeszcze dwie córki z poprzedniego związku: Jadwigę, i Zofię. Pod koniec 2017 roku media pisały o jego romansie z Renatą Dancewicz. Żadne z aktorów publicznie nie potwierdziło jednak tej informacji.

Jacek Braciak – wzrost

Jacek Braciak uchodzi za jednego z najniższych aktorów w Polsce -  ma 1,63 metra wzrostu.

Jacek Braciak – Instagram

Jacek Braciak ja na razie nie prowadzi swojego konta na Instagramie. Ma jednak swój profil na Facebooku.

Jacek Braciak w „Kuba Wojewódzki Show”

Jacek Braciak pojawi się w programie „Kuba Wojewódzki Show” na TVN już dziś, we wtorek, 25.09.2018, o 22.30. Obok niego na kanapie u showmana zasiądzie Sara Boruc - Mannei– wokalistka, projektantka biżuterii, a prywatnie żona Artura Boruca.