Jacek Dehnel wziął ślub. Znany pisarz, tłumacz i malarz pobrał się ze swoim wieloletnim partnerem, tłumaczem i pisarzem Piotrem Tarczyńskim. Uroczystość zaślubin miała miejsce w czwartek, 8 listopada w Londynie. Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński powiedzieli sobie "tak" przed urzędniczką w ratuszu w Wandsworth. Artysta sam podzielił się tą radosną informacją na swoich profilach w mediach społecznościowych, gdzie zamieścił też zdjęcia z ceremonii.

- Wczoraj, 8 listopada 2018 roku, w piętnastą rocznicę naszego związku, wzięliśmy ślub w londyńskim ratuszu Wandsworth. Słońce zaszło, a potem wstało, niebo nie runęło nam na głowy - i najpewniej nie ucierpiało na tym dobro polskiej rodziny. Jedyna różnica polega na tym, że jesteśmy teraz husband and husband. I choć w Polsce to niczego prawnie nie zmienia, skorzystanie z fundamentalnych praw człowieka było miłe, a nawet wzruszające - napisał Jacek Dehnel w piątek na Instagramie i Facebooku.

Ślub Jacka Dehnela

Jacek Dehnel ma 38 lat. Jest autorem takich książek, jak "Matka Makryna", "Rynek w Smyrnie", "Balzakiana", "Dziennik roku Chrystusowego" i "Serce Chopina". Aż pięciokrotnie był nominowany do Nagrody Literackiej "Nike". Za swoją wybitną twórczość artystyczną został odznaczony Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Telewidzowie mogą go też pamiętać z programu kulturalnego "ŁOSssKOT", który w latach 2006-2009 prowadził w TVP 1 razem z muzykiem Tymonem Tymańskim i dziennikarzem Maciejem Chmielem.

Zdjęcia ze ślubu Jacka Dehnela i Piotra Tarczyńskiego znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MICHAŁ CESSANIS Kim jest partner Pawła Rabieja? ZDJĘCIA