Jacek Kurski odniósł się do rewelacji tygodnika "Na żywo", który poinformował w tym tygodniu, że władze TVP postanowiły odświeżyć formułę muzycznego show "Jaka to melodia?"! Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w nowych odcinkach pojawi się jego wieloletni prowadzący - Robert Janowski. Doniesienia magazynu od razu skomentował sam prowadzący show, który na swoim Facebooka opublikował obszerne oświadczenie. Zapewniał, że nic nie wie o wprowadzanych zmianach w programie. Janowski zdradził jednocześnie, że nikt z TVP nie rozmawiał z nim na temat dalszych losów show. Jak się okazuje, sprawa ta zupełnie inaczej wygląda z perspektywy prezesa TVP. Jacek Kurski w końcu odniósł się do rewelacji podawanych przez "Na żywo". W rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Kurski zapewniał, że osobiście przekazał Robertowi Janowskiemu wszystkie informacje dotyczące zmian w programie. Co więcej – sam miał zaproponować mu dalsze prowadzenie quizu!

Jacek Kurski o "Jaka to melodia?"

Jacek Kurski w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl przyznał, że producentem show rzeczywiście nie będzie już Media Corporation, która produkował go przez ostatnie 18 lat. TVP przez ostanie lata nie nabyła jednak praw do nazwy "Jaka to melodia?" więc show być może wróci na antenę TVP 1 pod zmienioną nazwą:

(…) Chcemy aby Robert Janowski był prowadzącym do końca umowy z MC, a nawet dłużej, o ile uzgodnimy warunki współpracy i odnowienia formuły. Bo formuła wymaga pewnego odświeżenia, co wynika z wszelkich danych i wykresów. Te informacje przekazałem panu Janowskiemu i osobiście zaprosiłem go do kontynuowania prowadzenia programu. Nie mam jednak zwyczaju prowadzenia negocjacji za pośrednictwem mediów i nie będę tolerował a tym bardziej ulegał próbie wytwarzania niepotrzebnej psychozy tam, gdzie potrzebne jest profesjonalne zarządzanie kwestią korekty formatu, tak by dostarczać naszym widzom ofertę jeszcze lepszej jakości.

Robert Janowski o "Jaka to melodia?"

Ciekawe, jak teraz na te słowa zareaguje Robert Janowski, który przecież do tej pory utrzymywał, że w kwestii kontynuacji pracy nad programem nikt z TVP się z nim nie kontaktował:

Powtórka z rozrywki, Czyli Wiem, że Nic Nie Wiem. Niewiele WAM dzisiaj powiem, ponieważ Nikt z TVP1 jeszcze do mnie nie dzwonił - napisał Robert Janowski na Facebooku.

Komu wierzycie, Robertowi Janowskiemu czy Jackowi Kurskiemu?