Pierwszego sakramentu niespełna trzymiesięcznej Annie Klarze Teodorze udzielił arcybiskup metropolita częstochowski Wacław Depo. Prezes Telewizji Polskiej oraz jego małżonka nie ukrywali, że bardzo im zależało, aby ich córka jak najszybciej dołączyła do wspólnoty Kościoła.

Anna Klara jest owocem naszej miłości i naszym małym cudem. Bardzo ją kochamy i chcieliśmy, by jak najszybciej otrzymała sakrament chrztu świętego. Rodzicielstwo to jedna z najważniejszych ról w naszym życiu - powiedziała Joanna Kurska w rozmowie z "Faktem".

Ania jest wesołym i uroczym dzieckiem. Jest podobna do Jacka, skradła serce tatusiowi - dodała. 

Jacek Kurski ochrzcił córeczkę

Dodajmy, że ceremonia miała bardzo kameralny i rodzinny charakter. Oprócz rodziców chrzestnych małej Ani, którymi zostali Paweł Gajewski, producent TVP i kuzynka Jacka Kurskiego, obecni byli także potomkowie Joanny z pierwszego małżeństwa - Kacper i Filip oraz syn byłego polityka, Olgierd, który jest owocem jego związku z Moniką Mucek. 

Tuż po zakończeniu uroczystości, Kurscy udali się na Jasną Górę, do Kaplicy z obrazem Matki Bożej i tam, przed świętym obrazem zawierzyli córeczkę i całą rodzinę opiece Maryi.

Anna Klara Teodora jest pierwszym wspólnym dzieckiem Jacka i Joanny Kurskich. Dziewczynka przyszła na świat 25 marca 2021 roku. 

ZOBACZ TAKŻE: Jacek Kurski wziął ślub. Kim jest Joanna Klimek - jego druga żona? [FOTO]