Paweł Królikowski rozkochał w sobie widzów rolą Kusego w "Ranczu", jednak dorobek aktora jest znacznie większy. Przyjaciele i znajomi z planów filmowych mówią o nim per "fachowiec", jednocześnie podkreślając, jak dobrym i pogodnym był człowiekiem. Podczas wczorajszej prezentacji ramówki TVP Jacek Kurski ze sceny wspomniał zasłużonego aktora, który odszedł za wcześnie.

Jacek Kurski wspomina Pawła Królikowskiego

Prezes telewizji publicznej uczcił pamięć aktora minutą ciszy, przed którą postanowił zadedykować mu kilka słów. Przy okazji upamiętnił też inne wielkie postaci świata rozrywki, które niedawno pożegnaliśmy:

Dzisiaj dotarła do nas bardzo przykra wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego, wybitnego aktora, prezesa ZASP-u i człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, on kochał wszystkich. Ostatnio w ogóle jest taki czas, kiedy odchodzą Wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wkrótce po nim wybitny człowiek - Jerzy Gruza - padło ze sceny.

Gwiazdy pamiętają o Pawle Królikowskim

Od wczoraj media społecznościowe zalewają posty dedykowane aktorowi. Pawła pożegnała m.in. Agnieszka Woźniak-Starak, która na Instagramie zamieściła jego zdjęcie z podpisem:

Kiedy 15 lat temu zaczynałam pracę w telewizji najbardziej stresowały mnie wywiady z aktorami.. Paweł był wyjątkiem, przy nim nie dało się stresować. Zawsze życzliwy, zabawny, otwarty. Nigdy o tym nie zapomnę. Dzięki Paweł i mam nadzieję do zobaczenia w jakimś innym, wspaniałym świecie.

Wyjątkowo wzruszający wpis umieściła też żona aktora:

Pawku, najlepsza podroży mojego życia, w kontakcie- napisała Małgorzata Ostrowska-Królikowska.