Jacek Kurski i Joanna Klimek powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Ceremonia ślubna odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Sobotnia uroczystość miała charakter prywatny i wzięła w niej udział tylko najbliższa rodzina i przyjaciele pary, w tym m. in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz szefowa "Wiadomości" Danuta Holecka. 

Zarówno dla byłego posła Prawa i Sprawiedliwości, jak i jego świeżo upieczonej żony był to drugi ślub. Obecny członek zarządu TVP wcześniej przez ponad 20 lat był związany z Moniką Kurską, z którą ma troje dzieci - Antoniego, Zuzannę i Olgierda. W 2015 roku para rozwiodła się. Po tym, jak sąd kościelny unieważnił pierwsze małżeństwo byłego europosła, Kurski po raz drugi zdecydował się stanąć na ślubnym kobiercu. 

Kim jest Joanna Klimek? 

Joanna Klimek to była dyrektor programowa Telewizji Polskiej. Do TVP trafiła z telewizji Polsat, gdzie pracowała przy takich programach jak: "Gościa Wydarzeń", "Daję słowo" i "Państwo to my" w Polsat News. Joanna Klimek ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, a także podyplomowe studia menadżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu.

Joanna Klimek i Jacek Kurski poznali się w 2016 roku. Dwa lata później para wzięła ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Sulejówku. Dziennikarka była już wcześniej mężatką.

Zdjęcia z ceremonii ślubnej Joanny Klimek i Jacka Kurskiego znajdziecie w naszej GALERII >> 

ZOBACZ TAKŻE: DODA w ostrych słowach skomentowała wpis Jacka Kurskiego. "To nie są zawody k***a mać"